Japonya’da Merkeziyetsiz Uygulamalar için Fuar

Altcoinler Nis 25, 2023 Yorum Yok

Japonya öteki rakiplerine nazaran merkeziyetsiz uygulamalar konusunda Geri kalması sebebiyle bu alanda atılımlar yapıyor.

Japonya’da gerçekleşen aktiflikte konuşmacılar ve iştirakçiler merkeziyetsiz finans dünyasının derinliklerine dalacak. Faaliyet ülke bazında epey İlgi çekti.

Japonya Gerçekleştirdiği Aktiflikle İlgileri Üzerine Topladı

Japonya, hem hükümet hem de işletmeler bünyesinde merkeziyetsiz teknolojileri benimseme konusunda öbür ülkelere nazaran geride kalmadı. Fakat, Japonya’nın kripto ve Web3 teknolojilerine yönelik düzenleyici ve siyasi ortamı nihayet birkaç yılda süratle gelişti. Aralık 2022’de Japon Finansal Hizmetler Ajansı, Japon borsalarındaki yabancı kaynaklı stablecoin’lere yönelik kısıtlamaları kaldırmayı planladığını duyurdu.

Blokchain ve kripto Nakit alanındaki bu Kıymetli adımların arka planında, dünyanın dört bir yanından dal uygulayıcıları, Fracton Ventures tarafından düzenlenen ve merkeziyetsiz kuruluşlara (DAO’lar) odaklanan bir konferans olan DAO Tokyo 2023 için Tokyo’daki tarihi Kanda Myojin Tapınağı’nda bir ortaya geldi.

Bir sıra açılış konuşmacısı, Ethereum Naming Service DAO, Shibuya merkezi olmayan toplumsal medya platformu, dYdX merkezi olmayan borsaya adanmış dYdX Vakfı ve daha fazlası iç olmak üzere DAO ekosisteminin Çeşitli kesimlerini ele aldı.

Konuşmacılar DAO’ların kurumsal yönetişim ve karar alma için yeni bir paradigma olarak ehemmiyetini, sanat dünyasını dönüştürme potansiyellerini, merkeziyetsiz yaratıcılığı teşvik etme ve Mahallî işletmeleri ve sakinleri güçlendirme potansiyellerini tartıştılar. DAO Tokyo, iştirakçilerin kullanıcı kapalılığına ve denetimine öncelik veren ve Web3’ün yeni değer yaratma ve Nakit kazanma biçimlerini Mümkün kılmasını sağlayan merkeziyetsiz sistemler oluşturmanın değerini tartıştıkları bir sıra panel tartışmasına konut sahipliği yaptı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir