Altcoin Sepeti Nasıl Oluşturulur?

Altcoinler Nis 25, 2023 Yorum Yok

Market ekranı yine kırmızılara büründü. Takviyeler kırıldı, trendler bozuldu ve short konumlar tekrar konuşulmaya başlandı. Piyasanın düşmesine seyirci kalmamak ismine bugün sizlerle altcoin’lerde oluşturulabilecek sepeti konuşacağız. Hangi altcoin’e yatırım yapmalıyım, projesini nereden öğrenebilirim, yatırım yaptığım alternatif Nakit inançlı mi ve hangi altcoin’ler istikbal vadediyor hepsini ayrıntılı bir formda öğreneceğiz.

Öncelikle kripto Nakit ünitelerinin genelini görebildiğimiz Coinmarketcap’te var 9351 altcoin bulunmaktadır. Bilhassa 2021 yılında yaşanan boğa döneminde bu Oran daha da arttı ve günümüzde de hala artmaya devam ediyor. Kripto Nakit ekosistemi için çeşitliliğin kıymeti büyüktür fakat sağlam proje bulmak ve yatırım kararları almak konusunda problemler yaşanabilir.

İşte tam da bu noktada altcoin sepeti nedir ve nasıl oluşturulur kısaca öğrenmemiz gerekiyor.

Bir yatırımcı risklerini azaltmanın ve potansiyel getirilerini en üst seviyeye çıkarmanın yollarını arar. Yatırımcı, yatırımlarını sırf dijital varlık olarak çeşitlendirmek isterse birçok seçenek karşısına çıkar. Bunlardan birincisi hiç elbet Bitcoin’dir. Lakin Bitcoin’in hali hazırda geldiği fiyat birçok yatırımcının risk iştahını kaçmasına neden olabiliyor. Bir altcoin sepeti, farklı altcoinlerin çeşitlendirilmiş bir portföyüdür. Altcoinler, Bitcoin’e alternatif olan kripto Nakit üniteleridir ve farklı seviyelerde benimsenme, piyasa bedeli ve teknolojik özelliklere sahiptir.

Yatırımlarımızı kısa vadeli al-sat, orta ve uzun vadeli olarak çeşitlendirilebilir. Biricik bir enstrümana odaklanmak ve performansına güvenmek yerine, Türlü ve birbirinden farklı maksatlara hizmet eden kripto Nakit ünitelerine yatırım yapmak daha sağlıklı olacaktır.

Hatta sadece kripto Nakit ünitelerinden oluşan bir sepet yerine diğer yatırım eserlerinin de eklenmesi ziyan mümkünlüğünün minimize edilmesine İmkan sağlayacaktır. Bunun yerine döviz, değerli metaller, yatırım fonları ve dijital varlıklardan oluşan bir sepet riski minimize eder ve orta-uzun vadede karlılık getirebilir. Velhasıl her yatırımcının yatırım stratejisi farklıdır.

Altcoin sepetleri, şahıs ya da bireylerce oluşturulabilir ve yönetilebilir. Yatırımcının yatırım stratejisine ve risk alma oranına bağlı olarak farklı cinslerde yönetilebilir. Birtakım altcoin sepetleri, portföyü yüksek riskli fakat yüksek getirili olabiliyor. Bunlara Örnek olarak yeni çıkan ve Aka toplumsal medya topluluğuna hitap eden altcoinleri verebiliriz. Birtakım yatırımcılar da düşük riskli varlıkları tercih ederek istikrarlı ve muteber altcoinlere öncelik verebilirler. Lakin unutulmaması gereken Değerli konu kripto Nakit piyasasının hayli değişken olduğudur. Süratli değişimlere adapte olma suratınız, finansal bilginiz ve yatırım yaptığınız enstrümanla ilgili kapsamlı bir araştırma yapmanız sizi muvaffakiyete ulaştıracak adımların başında gelmektedir.

Altcoinler sadece istikbal vaadeden projelerden oluşmayabilir. Stabil kripto Nakit ünitelerine yatırım yapmanız, klasik finansın bilakis size birçok fırsat sunabilir. Dolar ve altın üzere stabil kripto paralarınızı sepetinizde tutmanız ve hatta Biricik bir cüzdanda toplamanız size uzun vadede karlılık ve istikrar getirecektir.

Altcoin Sepetinin Tanınan Kripto Nakit Birimleri

Ethereum

Altcoin sepetinin en tanınan ünitesi hiç elbet Ether’dir. Ethereum, geçtiğimiz haftalarda Shapella yükseltmesi, hatta geçtiğimiz sene Merge güncellemesi ile birlikte isminden Laf ettirmeye devam ediyor. Bildiğimiz üzere Bitcoin’e alternatif olarak üretilen Ethereum, mutabakatın koşulları koda yazılan kendi kendini yürütülen akıllı mukaveleler ve uygulamalar oluşturulması maksadıyla tasarlandı. Akıllı mukaveleleri sadece kripto Nakit oluşturmak için değil finansal süreçlerden, tedarik zinciri idaresine kadar Fazla Türlü süreçleri otomatikleştirmek emeliyle oluşturuldu. Bunun yanı Dizi blokzincirde çalışan merkezi olmayan uygulamalar oluşturulmasını sağlıyor. Bununla hudutlu kalmayıp Ethereum’un Mahallî kripto Nakit ünitesi olan Ether’in alım ve satımını yaparak gelir elde edebilirsiniz. Birlikte çalışılabilirlik, topluluk odaklı yönetişim ve Daimi güzelleştirme üzere birçok hususta istikbal vaad ettiği için her sepette Ether’e yer verilebilir.

ETH/USDT Teknik Analiz

Geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen Shapella yükseltmesi sonrası gördüğü 2100 dolar bandından sonra Bitcoin’in de satış baskısıyla birlikte düzeltmeler yaşanıyor. Yılın başından itibaren %80’in üzerinde yükselen Ether’in düzeltme yapması epey sağlıklı. Fakat Ether için potansiyelinin Fazla altında bir fiyat düzeyi olduğunu unutmamakta fayda olacaktır. 2021 yılında yaşanan boğa döneminde 5000 dolar hududunda fiyatlandı. Bunun yanı Dizi haziran 2022 yılında 1000 doların altına gerilediğini ve bugünlere ulaştığını da görüyoruz. Yılın başından mart ayına kadar konsolidasyon evresini muvaffakiyetle tamamlayan altcoin’in üst taraflı atılımlarına Şahit olduk. Hafta sonu itibariyle hacimsiz piyasanın tesiri Ether’i de etkiledi ve yükselen trend kırıldı. Bitcoin ve Ethereum’un grafiklerini incelediğimizde 0.65 takviyesine Geri çekilmemesi ise Ether’i Bitcoin’e göre daha sağlam kıldı. Düşüş trendi başladı ve bugün itibariyle 1805 dolar bandından re-testlerine devam ediyor. 1800 dolar bandından aldığı yansıların sonucu olarak o bölgeyi kaybetmeme gayreti olduğunu görebiliriz. Sağlamlaştırmaya çalıştığı o bölgenin aşağı istikametli kırılması halinde Ether’in 1700 dolar bandına kadar gevşeyebileceğini düşünebiliriz. Tam karşıtı bir durumda ise 1820-1840 dolar bandının üzerinde kalmasıyla birlikte alım bölgemizi belirleyebiliriz. Şu Lahza bakmamız gereken 1800 dolar takviyesinin üzerinde kalıp kalmadığı olacaktır. Sonraki basamakta ise 1850 dolar direnci karşımıza çıkacaktır. Ancak rastgele bir enstrümanda süreç yapmadan Evvel sırf grafiğe bakmamak gerekiyor. Eş vakitli olarak farklı datalar de incelenmeli ve destekleyebilir Nitelik taşımalıdır. Bu noktada onlarca hatta yüzlerce parametreler mevcut. Bir enstrümanın dayanak ya da direnç noktasını denemesi tekrardan o düzeye yükseleceği yahut düşeceği manasını taşımaz.

Monero

Bir öbür tanınan kripto Nakit ünitesi Monero’dur. Monero, inançlı, izlenemez ve kontaksız olacak formda tasarlanmış saklılık odaklı bir kripto Nakit ünitesidir. anne özelliği, gelişmiş kriptografik teknikler kullanarak elde edilen kuvvetli kapalılık ve anonimlik özelliğidir. Gönderici ve alıcının süreç meblağının gizli tutulmasını sağlamak için halka imzalar ve gizli adresler ismi verilen bir teknoloji kullanır. Bunun yanı Dizi Monero ünitesi öteki rastgele bir Monero ünitesiyle değiştirilebilir. Bu kıymetsiz üzere gözükebilir lakin hayli Aka bir kıymete sahiptir. Zira süreç geçmişleri ne olursa olsun bütün Monero paralarının birebir kıymete sahip olmasını sağlar. Büsbütün merkeziyetsiz olacak formda tasarlanmıştır, böylece ağı Denetim eden rastgele bir otorite bulunmamaktadır. Ağı sansüre ve rastgele bir taarruza karşı sağlamdır. genel itibariyle Monero’nun saklılık ve Emniyet özellikleri, kapalılığa Ehemmiyet veren şahıslarca tanınan hale getirmektedir.

XMR/USDT Teknik Analiz

Monero’nun teknik görünümüne odaklanacak olursak düşüş eğiliminde olduğunu görebiliriz. Fakat boğa döneminde Önemli bir performans gösteren bu altcoin şuan beklenen düzeylerin epey altında seyrediyor. Şubat’ın başından bugüne kadar yatay kanal fiyatlamasını sürdürdü. Gelen satış baskılarının da tesiriyle 131 dolar bandını test etti. Fakat sonrasında gelen momentum ile birlikte 165 dolara yükselse de bir evvelki zirveleri evreden zayıf seyrine devam etti. Bu noktada bekleyeceğimiz alım düzeyleri hiç kuşkusuz 150-145 doların kaybedilmesiyle gerçekleşecektir. Bu bandın kaybedilmesiyle birlikte grafik izlenmeli ve 130 bandına kadar bir hareketlilik gözlemlenmelidir. Tam karşıtı bir ivmede ise 160 dolarlara seyahat sürecinde 162 dolar direnci aşılırsa kademeli olarak 170-187 dolar bandına bir sıçrama gerçekleşebilir.

Litecoin

Diğer bir altcoin sepetine geçecek olursak, Litecoin 2011 yılında Bitcoin blok zincirinin bir çatalı olarak oluşturulan eşler ortası bir kripto Nakit ünitesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Litecoin süreçleri, Bitcoin süreçlerinden dört kat daha Çok süratle işlenir ve bloklar, Bitcoin’in 10 dakikalık blok müddetine kıyasla her 2.5 dakikada bir oluşturulur. Bu da daha süratli onay süreci manasına gelir. Bitcoin’e kıyasla daha az kurul alır. Bitcoin’in SHA-256 algoritmasına kıyasla tüketici sınıfı donanımla madenciliği kolaylaştıran Scrypt isminde farklı bir çalışma delili algoritması kullanır. En değerlisi de ağı geliştirmek ve yeni özellikler eklemek için faal olarak çalışan geliştiricilere ve topluluğa sahiptir. bütün bu avantajlar göz önünde bulundurulursa uzun vadeli yatırımcılar için tanınan bir kripto Nakit ünitesidir.

LTC/USDT Teknik Analiz

Litecoin’i dört saatlik grafikte incelediğimizde ise 11 Mart tarihinde test ettiği 64.70 taban bölgesinin üzerinden alımlarla birlikte 103 dolar bandına kadar yükseldi. Piyasanın kırmızıya dönmesiyle birlikte tarafını aşağı çeviren altcoin için 89 dolar bandının kaybedilmemesi Ehemmiyet arz etmektedir. Bu bölge kaybedildiği takdirde dayanak bölgelerimiz kademeli olarak 79-74 ve kesin maksat olan 65 dolar bandı olacaktır. Bu bölgeler bizlere alım fırsatı olarak dönebilir. Ethereum’da belirttiğimiz üzere sırf grafik üzerinden değil öbür dinamiklerle birlikte değerlendirilmelidir. Lakin momentumla birlikte dört saatlikte yeşil mum oluşturan altcoimde 95 dolarlara kadar bir konsolidasyon bulunduğu da dikkate alınmalıdır. Sonraki direnç bölgemiz bir evvelki zirve noktasının aşılmadığı 105 dolar bandı olacaktır. Litecoin’in de öteki altcoinler üzere boğa periyodunda gerçekleştirdiği performansının Fazla altında olduğu unutulmamalıdır.

Filecoin

Son olarak Filecoin’e de bakabiliriz.Kullanıcıların bilgileri inançlı ve verimli bir biçimde depolamasına, almasına ve paylaşmasına İmkan tanıyan merkezi olmayan bir depolama ağıdır. Esas özelliği, klasik bulut depolama hizmetlerinden daha emniyetli ve Müsait maliyetli merkezi olmayan depolama tahlilleri suna bilmesidir. genel itibariyle merkezi olmayan depolama tahlilleri, teşvikleri ve verimli pazarıyla birleştiğinde, bilgileri inançlı ve Müsait maliyetli bir biçimde depolamak ve paylaşmak isteyen bireyler ve kuruluşlar onu değerli bir varlık haline getirmektedir. Bunun yanı Dizi boğa döneminde gördüğü ATH düzeyi ile bugün ki fiyatı ortasında dağlar kadar ayrım bulunmaktadır. Bu da onu uzun vadede tutulabilecek bir altcoin sınıflamasına sokabilir.

FIL/USDT Teknik Analiz

Filcoin’inde dört saatlik grafiğe odaklanacak olursak, martın nihayet günlerinden itibaren oluşturduğu yükselen kanalı yeni doruklarla birlikte devam ettirdi. Lakin düşen piyasanın tesiriyle 5 dolara gevşedi. Bulunduğu bantta dar bir seyirde fiyatlanan altcoin için 5 doların kaybedilmesiyle 4.60-4.40 düzeyleri takviye olarak çalışacaktır. Bu düzeyleri alım fırsatı olarak görebiliriz. Fakat konsolidasyon bölgesi olan 5.80 bandının üzerine çıkmasıyla birlikte de 6 doları aşması gerektiğini unutmamakta fayda var. Sadece düşen bir eserde değil yükselen bir eserde de kademeli olarak alım gerçekleştirebileceğinizi bilmelisiniz. öteki altcoinlerde olduğu üzere Filecoin’de en yüksek düzeyinin epey altında fiyatlanıyor.

Son olarak topluluklar tarafından benimsenen ve sevilen göğüs coinler yer alıyor. Lakin göğüs coinler, risk oranını en üye indirmek isteyen yatırımcılar için Müsait olmayabilir. Dinamiklerin süratli değiştiği ve spekülasyonlara maruz kalan altcoinler deneyimsiz yatırımcılara ziyan olarak dönebilir. Dogecoin’i örneklendirmek gerekirse; sahibi üzere görülen Elon Musk’ın rastgele bir paylaşımı fiyata pump ya da dump olarak Geri dönebilir. Varoluş kademesinde merkeziyetsizlik fikriyle ortaya çıkmış bir projenin bu gayeden sapması Sorun yaratacaktır. Şayet göğüs coinin de olduğu bir sepet yaratmak istiyorsanız, varlığınızın Ufak bir kısmını burada değerlendirebilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir