OpenSea, NFT Telif Ücretleri Konusunda Adım Attı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 07, 2022 Yorum Yok

NFT pazar yeri OpenSea, uzun müddettir tartışılan telif fiyatları konusunda yeni bir adım atarak zincir üstü süreçleri başlatıyor.

Kripto Nakit piyasasının çalkantılı periyodu, NFT piyasasını da etkiledi. Geçtiğimiz sene yatırımcılar ve kullanıcılar tarafından ağır İlgi gören görsel zenginlik, şimdilerde hacimsizlikle karşı karşıya kaldı. Günden güne çoğalan NFT pazar yerleri, sanatkarları bünyesine çekmek için Çeşitli çalışmalar yürüttü. Fakat, kesimde nihayet vakitlerde telif fiyatları konusu patlak verdi. Solana tabanlı pazar yeri Magic Eden‘in başlattığı telif fiyatı çalışmalarına, nihayet olarak OpenSea da adım attı.

OpenSea, NFT Pazarını Geliştirecek

Geçtiğimiz günlerde Avalanche dayanağını başlatan ve OpenRarity güncellemesini duyuran OpenSea, NFT telif fiyatları ile ilgili çalışmalar yürütüyor.

Twitter aracılığıyla İzah yapan OpenSea, telif fiyatları tartışmalarına değindi. NFT platformu, ekosistemdeki kuvvetli rolünün altını çizerek bu bahisteki tahlillere odaklanacaklarını belirtti. Ayrıyeten platform, içerik oluşturucuların isteklerinin farkında olduğunu ve üreticilere daha Çok Güç vereceğini aktardı.

Bu alanda yapacağı çalışmasını tanıtan OpenSea, şimdilik yeni koleksiyonlar için başlatılan zincir üstü uygulamasını duyurdu. Bu araç ile birlikte, telif fiyatları konusunda içerik üreticilerinin talepleri pahalandırılacak.

8 Aralık tarihine kadar yalnızca yeni koleksiyonlar üzerinde denenecek olan araç, topluluğun onayının alınması ve başarılı olması halinde bütün koleksiyonlarda başlayacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir