OpenSea CEO’su Devin Finzer Kimdir?

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 02, 2023 Yorum Yok

Devin Finzer, OpenSea kurucu ortağı ve CEO’sudur. Finzer ve kurucu ortağı Alex Atallah, sahip oldukları OpenSea paylarının her birinin yaklaşık 2,2 milyar dolar bedelinde olması münasebetiyle NFT token milyarderleri ortasına girmişlerdir.

Devin Finzer Hayatı

Amerikalı bir teşebbüsçü ve teknoloji yöneticisi olan Devin Finzer, tanınan NFT pazar yeri OpenSea’nin kurucu ortağı ve birebir vakitte CEO’sudur. Devin Finzer 1990’da doğdu; babası yazılım mühendisi olarak çalışmaktadır, annesi tabiptir. Finzer, San Francisco Körfez Bölgesi’nde büyüdü ve California, Orinda’daki Miramonte Lisesi’nde tahsil gördü.

Finzer, Brown Üniversitesi’ne kaydoldu ve burada 2013 yılında Bilgisayar Bilimi ve Matematik alanında lisans derecesi aldı. Finzer, Brown’daki üçüncü yılında, üniversite ders kaydı için toplumsal odaklı bir arama motoru olan CourseKick’i oluşturmak için geleceğin Figma kurucusu Dylan Field ile Bir arada çalıştı. Site açıldıktan yalnızca iki hafta sonra, lisans öğrencilerinin yüzde 20’si kaydolmuştu. Finzer, Brown’dayken Wikimedia Foundation, Google Cloud Platform ve Flipboard’da staj yaptı. Mezun olduktan sonra San Francisco’da Pinterest’te yazılım mühendisi olarak işe girdi.

Finzer, Credit Karma tarafından açıklanmayan bir ölçü karşılığında satın alınan bir ferdî finans uygulaması olan Claimdog da iç olmak üzere iki yeni teknoloji şirketinin kurucu ortağı oldu. Credit Karma’da Finzer, blokzincir teknolojisiyle ilgilenmeye başladı. Finzer, Alex Atallah ile birlikte, kablosuz bir yönlendiriciye erişim paylaşımı karşılığında token sunacak olan WifiCoin’i geliştirdi ve sundu. Çift, konsepti Y Combinator’a sundu ve kabul edildi. CryptoKitties’in piyasaya sürülmesinden ilham Meydan ikili, Aralık 2017’de OpenSea’yi kurarak katı olmayan token pazarına yöneldi.

Y Combinator tarafından yapılan 2018 ön tanıtım çeşidinin akabinde OpenSea, Kasım 2019’da risk sermayesi olarak 2,1 milyon dolar topladı. Mart 2021’de şirket, risk sermayesi olarak 23 milyon dolar topladı; dört ay sonra şirket, onu Biricik boynuzlu Beygir yapan 100 milyon dolarlık Öbür bir yatırım cinsini duyurdu. Ocak 2022’de OpenSea, yeni C serisi finansmanda 300 milyon dolar toplayarak şirketin pahasını 13,3 milyar dolara çıkardı.

Temmuz 2021’de Finzer, NFT token sahnesindeki en tesirli şahısların yer aldığı Forbes “NFTy 50” listesinde 19. sırada yer aldı.

OpenSea Nedir?

OpenSea, blokzincir üzerinde yer Meydan bir pazar yeri olarak öne çıkıyor. Bu pazar yeri, kullanıcıların NFT (Non-Fungible Token) ismi verilen dijital varlıkları alıp satmalarına İmkan tanıyor. OpenSea, kripto Nakit üniteleri ve akıllı mukaveleler üzere blokzinciri teknolojilerini kullanarak NFT ticaretini kolaylaştıran bir platformdur.

Platform, Ethereum blokzincirinde inşa edilmiştir ve kullanıcıların dijital varlıklarını direkt blokzincirinde saklamalarına İmkan tanır. Bu, kullanıcıların varlıkları kendilerinin Denetim etmesini sağlar ve birebir vakitte dolandırıcılık yahut hile üzere problemlerin önlenmesine Yardımcı olur.

Platform, dünya genelinde binlerce kullanıcıya sahiptir ve her gün yeni kullanıcılar eklenmektedir. Kullanıcılar, OpenSea’yı kullanarak Fazla sayıda NFT’yi satın almış ve satmışlardır. Ayrıyeten, OpenSea’da Fazla sayıda dijital sanat yapıtı, müzik kesimi ve diğer dijital varlıklar satılmaktadır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir