OpenAI için 300 Milyon Dolarlık Yatırım

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Nis 29, 2023 Yorum Yok

Yapay zeka uygulaması ChatGPT’nin geliştiricisi OpenAI, birçok teşebbüs sermayesinden 300 milyon dolar yatırım aldı.

Son periyodun en tanınan teknoloji trendlerinden birisi olan Yapay zeka, İlgi ve alakayı üzerine çekmeye devam ediyor. Bilhassa ChatGPT, global çapta ağır İlgi görmeye başladı.

ChatGPT’nin gerisindeki geliştirici olan OpenAI, 10 milyar dolarlık Microsoft yatırımının akabinde yeni destekçiler bulmaya başladı. Birçok yatırımcı, OpenAI’ye 300 milyon dolarlık yatırım yaptı.

OpenAI, Takviye Görmeye Devam Ediyor

Daha Evvel Microsoft’tan 10 milyar dolarlık kuvvetli bir yatırım Meydan OpenAI, yeni destekçiler bulmaya başladı. ChatGPT’nin gerisindeki geliştirici, Tiger Global, Sequoia Capital ve K2 Global üzere isimlerin de ortalarında bulunduğu birçok yatırımcıdan 300 milyon dolar topladı. Yatırımcılar ortasında, Airbnb ve Spotify’a yaptığı yatırımlar ile tanınan Founders Fund’ın da olduğu söyleniyor.

OpenAI’ye gelen 300 milyon dolarlık yatırımın değerlemesi ise 27 ile 29 milyar dolar ortasında oldu. TechCrunch’ın yaptığı habere nazaran, Hariç yatırımcılar OpenAI’nin yüzde 30’luk payına sahip durumda.

Ayrıca, ağır İlgi gören Yapay zeka uygulaması ChatGPT, geçtiğimiz günlerde İtalya’daki düzenleyici prosedürlerden geçmişti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir