parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. Erdarwd Snowden’den Yapay Zeka Açıklaması

Erdarwd Snowden’den Yapay Zeka Açıklaması

admin admin -
16 0

Eski SNA muhabirlerimden olan Edward Snowden, Yapay zeka ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Consensus 2023’te konuşan Edward Snowden Yapay zeka hakkında İzah yaptı. Muhabir gelişen teknoloji ismine yorumlarını katıldığı bir aktiflikte paylaştı.

Eski Muhabir Yapay Zeka Hakkında Konuştu

Eski bir NSA muhbiri olan Edward Snowden, teknolojinin Kötü hedefli aktörler tarafından ele geçirilebileceği korkusuna Karşın Yapay zekanın insan zekasını aşabileceği ve insanlığa fayda sağlayabileceğine umutlarını paylaştı.

Snowden, AI modellerinin insanların yeteneklerini aşabileceğini, lakin bunun gerçekleşmesi için onlara beşerler üzere düşünmeyi öğretmekten vazgeçip “daha güzel olmalarına müsaade verilmesi” gerektiğini söyledi. 2023 Consensus konferansına sanal olarak Rusya’dan katılan Snowden, OpenAI’ın ChatGPT’sinin piyasaya sürülmesinden sonra anne akım haline gelen AI teknolojisinin geleceği hakkındaki temkinli optimist görüşlerini paylaştı.

Snowden, Vakit vakit birtakım uzmanların Yapay zeka teknolojilerinin Üzücü aktörleri güçlendirebileceğine dair ikazlarını yineledi, fakat ortaya çıkan teknolojinin Olumlu kullanım örneklerini de kıymetlendirdi. Yapay zeka modellerinin istilacı istihbarat programlarını beslemek yerine hükümet nezaretini engelleyebileceğini savundu ve “Belki Kamu hakkında casusluk yapmayı bırakıp Kamu için casusluk yapmaya başlayabilirler” dedi. Bu türlü bir durumun net bir çıkar olacağına inandığını belirtti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir