parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. IRS Yetkilisi, Kripto Vergilerine Değindi

IRS Yetkilisi, Kripto Vergilerine Değindi

admin admin -
16 0

ABD dahil Gelir Servisi (IRS) yetkilisi Julie Foerster, kripto vergi rehberinin bir Yıl içerisinde yayınlanabileceğini söyledi.

Kripto sanayisinin yaygınlaşması ve giderek artan ünü, ülke idarelerini harekete geçirdi. Birçok ülkede, kripto vergilendirmesi ve düzenlemeler üzerine çalışmalar sürüyor. nihayet olarak Avrupa Birliği’nin MiCa düzenlemesi yürürlüğe girmişti.

Consensus 2023‘e katılan IRS yetkilisi Julie Foerster, IRS’nin kriptoya nazar açısını değiştirmek istediğini ve bölümle Birlikte çalışmak istediğini söyledi. Ayrıyeten Foerster, kripto vergilendirmesine yönelik açıklamalarda bulundu.

IRS Yetkilisinden Kripto Açıklamaları

Consensus 2023’te konuşan ABD dahil Gelir Servisi (IRS) yetkilisi Julie Foerster, kripto hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Foerster, ABD Gelir Yönetimi Başkanlığı’nın kripto vergilendirmesi konusunda bir rehberlik hazırladığına değindi. Foerster’e nazaran bu hazırlık, bir Yıl içerisinde yürürlüğe girebilir.

Dijital varlıklar yöneticisi, IRS’nin kripto Nakit ünitelerine nazar açısını değiştirmeyi planladığını söyledi. Fakat Foerster, bütün bu görüşlerin kendisine ilişkin olduğunu ve çalıştığı kurumu kapsamadığını belirtti.

Foerster, “Hepinizle bağlantı kuruyoruz, bu yüzden yanlışsız anlıyoruz ve bir plan oluşturuyoruz” dedi. Kripto bölümüne yönelik açıklamasında yönetici, gerçek araçlara ve yanlışsız insanlara sahip olmanın gerekliliğine değindi.

Son olarak Foerster, dijital varlıkların gelişmekte olduğunu ve Kurum ile kripto bölümü ortasındaki bağlantının artırılması gerektiğini savundu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir