Ohio Temsilcisinden SEC’e Eleştiri

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Oca 24, 2023 Yorum Yok

Ohio temsilcisi olan Warren Davidson, SEC’in kripto dalını düzenlemek ismine gereğince şey yapmadığını söyledi.

Ohio temsilcisi SEC’in gereğince Önlem almamasını düşündüğünü lisana getirirken ajansa tenkitlerde bulundu.

Cumhuriyetçi Temsilci SEC’i İşi Bitirmeme Konusunda Eleştirdi

Temsilci Warren Davidson (R-Ohio) Salı günü katıldığı bir programda verdiği demeçte, ABD taşınır Değerler ve Borsa Komisyonu’ndaki (SEC) düzenleyicilerin kripto düzenlemesi Laf konusu olduğunda gereğince Uğraş göstermediğini söyledi.

Davidson katıldığı programda şu açıklamalarda bulundu:

“Açık pompala ve boşalt dolandırıcılığına karışan ve SEC direksiyonda uyuduğu için bundan paçayı sıyıran beşerler var. Kimileri fiyatsız geçiş hakkı kazanıyor ve başkaları Amel modellerini öldürüyor üzere görünüyor.”

Dijital Varlıklar, Finansal Teknoloji ve Kapsayıcılık Finansal Hizmetler Alt Komitesi reis yardımcısı Davidson, iflas etmiş kripto borsası FTX’in çöküşünden Evvel bile SEC’in yaptığı işten kimsenin mutlu olmadığını belirtmişti.

SEC’in Ünlü influencer Kim Kardashian’a ve onun Ethereum Blockchain’in üzerine inşa edilmiş bir indikatör olan ethereummax’ı (EMAX) tanıtmasına yönelik baskı örneğini verdi. Davidson, Kardashian’ın toplumsal medyada token’ı tanıtması için kendisine ödeme yapıldığını açıklamadığı için 1,26 milyon dolar Nakit cezası ödemesine karşın, ethereummax’ın ticarete devam ettiğini de kelamlarına ekledi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir