Fransız Milletvekilleri Kriptoya Bakış Açısını Değiştiriyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Oca 24, 2023 Yorum Yok

Fransız Milletvekilleri, Mecbur kripto lisanslarına rağmen duruşunun yumuşaması olarak yorumlanan bir karar aldı.

Kripto sanayisinin paydaşları, FTX’in batışı ve AB yasalaranın devreye girmesiyle Birlikte milletvekillerinin bu duruşunun daha da katılaşması konusunda endişelilerdi fakat durum Tersine dönmüş üzere gözüküyor.

Fransız Meclisinden Yeni Karar

Fransa’daki kripto şirketleri, bugün Ulusal Meclis’te milletvekilleri tarafından oylanan kararlar ışığında, 2024’ten itibaren Menfaat çatışması ve tüketici müdafaa kurallarına uymak zorunda kalacak.

Meclis’te önerilen tedbirler için 61 lehte ve 33 aleyhte oy kullanıldı. Meclis Finans Komitesi’nin ve firmaların Mecbur lisansa sahip olmaları için daha Misli bir gerekliliği destekleyen Fransız Senatosu’nun duruşunun yumuşaması olarak yorumlandığı için kripto sanayisine muhtemelen Ekim ayına kadar rahat bir soluk aldıracak.

Bu tedbirlere ek olarak Avrupa Birliği’nin öbür üyeleri üzere, Fransa da Kripto Varlık Piyasaları düzenlemesi (MiCA) olarak bilinen yeni blok çapında mevzuatın gelişine hazırlanıyor.

Geçtiğimiz yılın aralık ayında Senatör Hervé Maurey, 1 Ekim 2023’e kadar Fransa’nın Finansal Piyasalar Otoritesi’ne (AMF) kayıtlı olmayan kripto şirketlerinin lisans almak zorunda olması gerektiğini de ekledi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir