Celsius’tan Alacaklılara Yeni Öneri

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Oca 24, 2023 Yorum Yok

Celsius, birçok alacaklıya Biricik seferlik “anlamlı iyileştirme” başlığı altında ödeme sunmak için tekrar yapılandırmayı önerdi.

İflas etmiş firma, alacaklıları ikna etmeyen bir sıra satın alma teklifi aldıktan sonra yeni bir kurtarma şirketi planı üzerinde çalışıyor.

Celsius’tan Yine Yapılandırma Önermesi

Celsius Network’ün avukatları Salı günü iflas etmiş kripto borç verenin iflas sürecinden çıkmak için kendisini yeni, halka Aleni bir “kurtarma şirketi” olarak tekrar keşfetmeyi planladığını söyledi ve bu durumun aylar içerisinde gerçekleşmesinin mümkün olduğunu söyledi.

Henüz ABD Mütevelli Heyeti’nden yahut diğer düzenleyicilerden onay almayan yeni açıklanan planın içeriği ise şöyle, varlıkları muhakkak bir eşiğin üzerinde olan alacaklılar, varlıklarının bedelini yansıtan Asset Share Token (AST) ismi verilen bir token elde edecekler. AST sahipleri ise avukatların söylediğine nazaran token’larını tutabilecek ya da piyasada satabilir olacaklar.

Celsius’un avukatlarının alıcı tabanının yüzde 60 ila yüzde 70’ini oluşturacağını iddia ettiği platformun Geri kalan müşterileri ise Biricik sefere mahsus kripto dağıtımı alacak.

Avukatların İzah metninde ise durum şu halde açıklanmış:

“Dağıtım indirimli olacaktır. Tam bir güzelleşme tasavvur etmiyoruz, lakin bu manalı bir güzelleşme. Liquid kriptoda Biricik seferlik bir dağıtım olurdu buna Bitcoin, Ethereum yahut stablecoin deyin. Belli bir eşiğin altında hak sav eden herkes için, bilirsiniz, basitçe alınıp satılabilir, kolaylıkla tespit edilebilir piyasa kıymeti olan bir şey.”

Celsius’un avukatları, ödeme alma eşiğinin ne olacağına dair rastgele bir İzah yapmadı. Kwastaniet, şirketin Teminatsız Alacaklılar Komitesi (UCC) ile eşiğin dolar ölçüsü konusunda hala görüşmelerin sürdüğünü de aktardı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir