Nijerya Cumhurbaşkanı, Blockchain Teknolojisine Değindi

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Mar 13, 2023 Yorum Yok

Nijerya Cumhurbaşkanı Bola Tinubu, bankacılık bölümü için blockchain teknolojisinin kullanılmasının kıymetini vurguluyor.

Blockchain teknoljisinin yararları üzerinde duran Tinubu, bankacılık faaliyetleri için blockchain teknolojisini kullanmayı amaçlıyor. Ayrıyeten finans ve bankacılık faaliyetlerine değinen Tinubu, kripto Nakit ünitelerinin ve blockchain hizmetlerinin kullanılmasını amaçlayan bir manifesto yayınladı. Nijerya Cumhurbaşkanı sözlerine devam ederek, iktisat manasında büyümeye teşvik hedefiyle dijital varlık düzenlemelerinin de gözden geçirilmesi gerektiğini belirtti.

Blockchain Teknolojisine Duyulan itimat Giderek Artıyor

Blockchain teknolojisinin Daimi gelişmesi ve sağladığı imkanlardan Dolayı küresel manada dikkatleri üzerine toplamış halde. Bilhassa de nihayet vakitlerde tanınan şirketlerin ve tanınan isimlerin sık sık blockchain teknolojisinden bahsetmesi de gündeme damga vurdu. Blockchain teknolojisinin sunduğu imkanlardan faydanlanmak isteyen şirketler, bu alandaki faaliyetlerini giderek artırıyor.

Son vakitlerde giderek artan blockchain sadece kripto yatırımcısının değil dünya genelinde kesimlerin ilgisini çektiği görülüyor. Emniyet bakımından sunduğu hizmetler ile ön plana çıkan blockchain teknolojisi, daha şimdiden birçok şirketin gözdesi haline geldi. Bu alanda ki çalışmalarını giderek artıran şirketler, yatırımlarına devam ediyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir