ABD Milletvekili, CBDC’leri Tehdit Olarak Görüyor

Altcoinler Mar 13, 2023 Yorum Yok

ABD Milletvekili Tom Emmer, ülkede CBDC’lerin yürürlüğe girmesinin, bütün ABD kıymetini ortadan kaldıracağını düşünüyor.

Kripto Nakit ünitelerinin artan ünü, ülkelerin de bu bölüme ağırlaşmasına yol açtı. Birçok ülke, dijital Nakit ünitelerinin kullanım durumlarını ve kolaylıklarını araştırmak için harekete geçti. Bu kapsamda ortaya çıkan merkez bankası dijital Nakit ünitesi (CBDC), yeni jenerasyon Nakit ünitesi olarak sunulmaya başlandı. Lakin, ABD tarafından homurtular yükselmeye devam ediyor. ABD Milletvekili Tom Emmer, CBDC’leri ülkesi için tehdit olarak görüyor.

ABD Milletvekili, CBDC Zıddı Bir Duruş Sergiliyor

ABD Milletvekili Tom Emmer, merkez bankası dijital Nakit birimi’nin (CBDC) piyasaya sürülmesi halinde, ABD vatandaşlarının finansal mahremiyetlerini kaybedeceğini ileri sürdü.

Geçtiğimiz gün katıldığı bir aktiflikte konuşan Emmer, CBDC‘ler hakkında dikkat alımlı açıklamalarda bulundu. ABD’de CBDC‘lerin kullanılmaması gerektiğini savunan Emmer, bu stil programlanabilir Nakit ünitelerinin casusluk ve siyasi faaliyetler hedefiyle kullanılabileceğini tez etti.

Emmer, ABD’nin ekonomik yapısına ve kuvvetli duruşuna dikkat çekerek, yeni teknoloji olarak tabir edilen dijital Nakit ünitelerinin bu nizamı bozacağını ileri sürdü. Milletvekili ayrıyeten, dijital dolar konusundaki çalışmaların sonlandırılması gayesiyle ağır bir mesai harcıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir