dYdX (DYDX), Delege İmkanı Sunuyor

Altcoinler Mar 13, 2023 Yorum Yok

Merkeziyetsiz kripto projesi dYdX, DYDX sahiplerinin istedikleri adrese oy Eda haklarını delege etmelerine İmkan tanıyor.

dYdX, DYDX sahiplerinin istedikleri adrese delege etmelerine İmkan tanıyor. DYDX sahibi olmayanlar bile, delege olarak dYdX projesinin yönetişimine katılabiliyor. Kullanıcılar, bir seferde sadece bir adrese delege edebilirler. Delege eden kullanıcının hesabındaki DYDX bakiyesine eşit olan oy sayısı, delege edilen kişinin oy sayısına aktarılıyor. Oylar, delege eden kullanıcının tekrar delege etmesi halinde, DYDX’lerini transfer ettiğinde, var bloktan ve sonraki bloklardan delege edilir.

Nasıl Delege Edilir?

Merkeziyetsiz kripto projesi dYdX, yönetişim gelişmeleri kapsamında, DYDX sahiplerine delege etme imkanı sunuyor.

dYdX projesinde kullanıcılar, delege ederek yönetişime katılabiliyor ve projeye istikamet verebiliyor. Bunun için kullanıcılar, delege aracılığı sağlayan çeşiti cüzdanları “delege et” seçeneğiyle kullanabiliyor.

DYDX sahipleri, yönetişim portalı yahut programlama yoluyla delege etme seçeneğine sahip. Ayrıyeten delege gücü bulunan bir kullanıcı, bu delege gücünü Öbür bir kullanıcıya aktaramaz.

Token sahipleri, oy Eda gücünü ve önerme gücünü farklı adreslere de delege edebilirler. Lakin bu durumda da kısmi delege Muhtemel olmuyor.

Token’larını delege etmek isteyen kullanıcılar, şu adımları takip ederek ilerliyor;

  • dydx.community/dashboard adresine gidiliyor,
  • Delege Et seçeneğine tıklanıyor,
  • Delege etmek istenilen Güç çeşidi seçiliyor,
  • Oy ve/veya Teklif kapsamında, delege etmek istenilen üçüncü tarafın cüzdan adresini giriliyor.

Güçleri delege etmek, token’ların transferini gerektirmiyor.

Ayrıca, DYDX’leri delege etmek yahut delegeleri Geri çekmek, File yapısından Dolayı cüzdan sahiplerinin ETH süreç fiyatı ödemesine yol açabiliyor.

ITU Blockchain ile DYDX Delege Etmek

Kullanıcılar sahibi oldukları DYDX’i, ITU Blockchain aracılığıyla da delege edebiliyorlar. Bu sayede kullanıcılar, dYdX yönetişiminin bir kesimi olabiliyorlar. ITU Blockchain aracılığıyla DYDX delege etmek isteyen kullanıcılar, şu cüzdanı (Cüzdan adresi) kullanabilecekler: 0xBEC643BD5b7F5e9190617CA4187ef0455950C51C

dYdX, şu anda Daimi vadeli süreçleri destekleyen başkan merkeziyetsiz borsa olarak öne çıkıyor. dYdX, Ethereum blok zinciri üzerinde akıllı mukaveleler ile çalışıyor ve kullanıcıların hiçbir aracı olmadan trade yapmasına İmkan tanıyor. Paradigm, a16z ve Polychain tarafından desteklenen dYdX, 27 Temmuz 2017’de kurulmuş olup, dikkat çeken projelerden birisi olmayı başardı.

dYdX | Twitter | YouTube | Telegram | Discord | Medium

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir