NFT Nasıl Kullanılır?

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Eki 31, 2022 Yorum Yok

NFT (Non- Fungible- Token), nihayet devirlerin tanınan konularındLahza birisi haline gelmiştir. NFT kullanmBeyaz isteyen bireyler, özelliklerini ve nasıl kullanacağını da merBeyaz etmektedir. NFT nedir ve nasıl kullanılır? bütün detayları…

NFT Nedir?

NFT, dijital bir varlığın eşsiz olduğunu ve bu nedenle birbirinin yerine geçemeyeceğini onaylayan, blokzincirinde depolanLahza data ünitesidir. NFT (Non-Fungible-Token), değiştirilemez ve taKas edilemez. Bu açıdLahza tek olma bedeli taşımaktadır. nihayet periyotlarda ünlüler ve sanatkarların da birbirleri ile yarışa girdiği NFT üretme ve kullanma, değiştirilemez özelliği ile daha da dikkBeygir alımlı hale gelmiştir.

misal vermek gerekirse rastgele bir sanatçı yahut kişi, kendisine ilişkin bir yapıtı NFT’ye dönüştürdüğünde bu NFT’lerin değiştirilmesi Laf konusu değildir. NFT’lerin Özel dijital imzası olTümör ve bu imza ile telif hakkı korunur. Öte yandLahza Laf konusu NFT’den yapılLahza satış ile her seferinde NFT sahibine telif hakkı fiyatı ödenir.

NFT, taKas edilemez ve değiştirilemez özelliği taşımaktadır. SanBeygir yapıtlarının dijitale dönüşmesi ve dijitalde satılması manasına da gelmektedir. En Değerli özelliği Biricik (eşsiz) olmasıdır. NFT’ler blockchain (blok zinciri) teknolojisini kullanır. Bitcoin, Ethereum üzere kripto paralar da blok zincKocamLahza teknolojisini kullanmaktadır.

Dijital sanBeygir yapıtlarının, müziklerin, GIF’lerin ve görüntülerin kendi NFT’lerinin bulunması Fazla daha yaygındır. Hatta oyun içi koleksiyonluklar bile NFT’ler ve finansal staking eserleri ile temsVilayet edilebilmektedir. Kripto sanatı ve NFT’ler sırf Biricik bir biçimle hudutlu değildir. Yani, yeni NFT için yaratıcılık Laf konusu olduğunda hiçbir Hudut yoktur.

NFT Nasıl Kullanılır?

NFT’ler ERC-721 token standardına nazaran üretilirler. ERC-721, Ethereum geliştiricileri tarafındLahza hazırlanmıştır. NFT üretmek ve kullanmBeyaz için kripto pMesafe cüzdanına sahip olmBeyaz gerekir. Belge belirtilen platformlar yoluyla IPFS sistemine yüklenir. ArdındLahza NFT’nin değiştirilemez parametreleri belirlenir.

NFT’den ne kadar üretileceği, fiyatının ne olacağı, bir sonraki satışında size ne kadar Pay ödenmesi gerekeceği üzere mevzular halledilir. Bunun ardındLahza blockchain ağının süreç fiyatı ödenir ve NFT üretilir. Süreç bitince NFT’ler cüzdanınıza aktarılır ve bütün blok zincirinde kayıt altında olur. NFT’ler birFazla dala uyarlanabilmektedir.

NFT kullanmBeyaz için cüzdLahza seçiminde en Kıymetli konu, tokenın çıkarıldığı blockchain ağını Denetim etmektir. Bu bir Ethereum tokeni ise, Ethereum’u destekleyen bir cüzdLahza gereklidir. Tezos üzerinde çıkarılmışsa, Tezos takviyesi sunLahza bir cüzdanne sahip olmBeyaz gerekir.

NFT’nin kullanım alanları epey genAmel olup ses dosyalarındLahza oyunlarda yer alLahza ögelere, fotoğraflardan videolMesafe kadar birFazla alanda üretilebilir. Ayrıyeten nihayet devirlerde Twitter’daki tweetlerin sahipleri de NFT’ler oluşturmaya başlamıştır.

Ayrıca dijital ortamda makul standartlarda üretilen NFT’lerin sahibinin kim olduğu da rahatlıkla bulunabilmektedir. Bu sayede sahip olmBeyaz istenilen NFT’ler için sorgulfakBeygir yapılabilir ve yapıtın özgünlüğü ile ilgili Kuşku olmadLahza rahatlıkla satın alınabilmektedir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir