Murat Pak, Vitalik Buterin’in Deprem Bağışını İade Etti

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Şub 10, 2023 Yorum Yok

Dijital sanatçı Murat Pak, Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin’in zelzele bağışı ismi altında gönderdiği 1 ETH’yi iade etti.

Kahramanmaraş’ta gerçekleşen ve Civar vilayetlerde hissedilen 7,7 ile 7,6 büyüklüğündeki iki farklı zelzelenin tesirleri sürüyor. Asrın en Aka zelzele felaketi olarak nitelendirilen bu sarsıntılar, milyonlarca insanı direkt ve bütün ülkeyi dolaylı olarak tesiri altına aldı. zelzele bölgesine yardım ve bağış çalışmaları da bütün süratiyle devam ediyor.

Bu süreçlerin ortasında, Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin, Ahbap Derneği’nin kripto bağış cüzdanına 1 ETH (yaklaşık 1.5 bin dolar) gönderdi. Bunun manası tartışılırken Murat Pak, Buterin’in Ahbap’a gönderdiği 1 ETH’yi iade etti.

Murat Pak, Vitalik Buterin’e Bağışını İade Etti

Dijital sanatçı Murat Pak, Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin’e bağışını iade etti.

Kahramanmaraş’ta gerçekleşen zelzelelerin akabinde, bütün dünyada yardım kampanyaları ve takviyeler gelmeye başladı. zelzele bölgesindeki insanların gereksinimlerinin giderilmesi ve acıların dindirilmesi emeliyle, ülke genelinde ve ülke dışında seferberlik başladı.

Depremin beşinci gününde, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’den bir atak geldi. Buterin, Ahbap Derneği’nin kripto cüzdanına yaklaşık 1.5 bin dolarlık 1 adet ETH gönderdi.

Bu durum toplumsal medyada tartışmaları da beraberinde getirdi. Birçok kullanıcı, bu sürecin teyit yahut Deneyim hedefli yapıldığını öne sürerken, kimi kullanıcılar da Buterin’in dalga geçtiğini öne sürdü.

Çok geçmeden dijital sanatçı Pak, Buterin’in gönderdiği 1 ETH’yi iade etti. Pak, bu hareketini toplumsal medya üzerinden duyurdu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir