Bitzlato Kurucu Ortağı Serbest Bırakıldı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Şub 10, 2023 Yorum Yok

ABD eşitlik Bakanlığı‘nın kıskacına aldığı Bitzlato borsasının kurucu ortağı Anton Shkurenko, sorgulamanın akabinde hür bırakıldı.

Geçtiğimiz aylarda ABD eşitlik Bakanlığı, kripto sanayisine yönelik bir aksiyon planlamasında bulunacağını açıklamıştı. Bu açıklamanın akabinde Bakanlık, Bitzlato‘ya kara Nakit aklama ve Yasa dışı süreçler nedeniyle atak yaptı. Rus merkezli borsaya yönelik atılan adım sonucunda, icra takibi ve soruşturma süreci başlatıldı.

ABD ve Bitzlato gündeminde nihayet olarak, borsanın kurucu ortağı Anton Shkurenko, Çeşitli sorgulamaların akabinde hür bırakıldı.

Bitzlato Kurucu Ortağı Sorgulamanın Akabinde Özgür Bırakıldı

Bitzlato kurucu ortağı Anton Shkurenko, Lokal polis tarafından kimlik denetimine takıldı. Bu denetimlerin akabinde tutuklanan Shkurenko, gerçekleşen kısa müddetli sorgulamanın sonucunda özgür bırakıldı.

Shkurenko, sorgulamanın ayrıntılarını paylaşmadı ve Rusya‘da rastgele bir ceza davasıyla ilgisi olmadığını Anlatım etti. Kurucu ortak, savcıyı pak olduğuna ikna ettiğini düşünüyor.

Yetkililer ile halihazırda bir mutabakat yaptığını söyleyen Shkurenko, kendisini gözaltına Meydan Mahallî polis hakkında bir açıklamada bulunmadı.

Çeşitli baskılara ve hukukî süreçlere Karşın Bitzlato, yüze yakın faal çalışanıyla dikkat çekiyor. Shkurenko, borsanın yakın gelecekte yeniden başlatılabileceğini belirtti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir