Bitcoin (BTC) Grafik ve Piyasa Analizi, 10 Şubat 2023

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Şub 10, 2023 Yorum Yok

Bitcoin (BTC), Kraken haberlerinin ortaya çıkmasıyla Birlikte düşüşe geçerken, BTC tarafındaki fiyat düzeyi ve piyasa şartları ne durumda?

ABD taşınır Değerler ve Borsa Kurulu (SEC)’in Kraken borsasına vermiş olduğu ceza sonrası, BTC fiyatta düşüşe geçti. Dün akşam saatlerinde SEC, staking protokolündeki atılımları nedeniyle Kraken hakkında soruşturma başlattı. Aka borsalar ortasında yer Meydan Kraken, kabahatini kabul etti ve SEC’e 30 milyon dolarlık bir ceza ödemesi yaptı. Bu haberlerin akışında, kripto Nakit piyasasında kuvvetli bir düşüş gözlemlendi.

Bitcoin (BTC) Grafik Analizi

Fiyat takviye düzeylerini kırarak 21.800 dolar düzeyine kadar çekilmiş durumda. Gelen günlük kapanışın 22.000 dolar altında olmasından Dolayı fiyatta 21.630 dolar düzeyine anlık düşüş yaşandı. BTC, şuan için Ara destekgörevi gören 21.630 dolar düzeyinin üzerinde devam ediyor. Bu dayanak kırıldığı taktirde 21.255 dolar düzeyine kadar düşüş gerçekleşebilir. 22.360 dolar düzeyi geçildiğinde ise sırasıyla 22.56622.744 dolar düzeyine yükseliş görülebilir.

Bitcoin Dominansı, Altcoin’ler için nihayet durum Ne?

BTC, fiyatta yaşadığı düşüş sonrası dominansta 43,34 seviyesini dayanak düzeyi haline getirmiş durumda. Altcoin’ler adına yükseliş konuşabilmek için , 43,34 seviyesinin aşağı taraflı kırılması gerekecektir. BTC dominansı, 43,40 seviyesinin aşılıp 43,60 seviyesine çıktığı durumda ise altcoin’lerin fiyatında düşüş gözlemlenebilir.

Bitcoin için Market değer Tahlili

SEC ile Kraken borsası ortasında yaşanan sıkıntılar kaynaklı BTC fiyatında ve market pahasında düşüş görüldü. Bu Hadise sonucunda yatırımcılar satışa yöneldi. Marketteki alıcılar fiyatı karşılayamayınca takviyeler birbir kırıldı. nihayet haftalarda market değeri artan BTC, fiyatın 24200 dolar düzeyini aşamamasından bu yana giderek değer kaybediyor. 417 milyar dolarlık piyasa pahasını takviye düzeyi olarak benimsemiş BTC, market bedelinin yükseliş senaryosunda 430 milyar dolarlık piyasa bedelini aşarak 439 milyar dolar piyasa pahasına gitmesi beklenebilir.

Güncel BTC fiyatı ise şu biçimde;

Bitcoin (BTC)

21,915.87 $

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir