ABD, Türkiye ve Suriye’ye 85 Milyon Dolarlık Ek Yardım Yaptı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Şub 10, 2023 Yorum Yok

ABD, Kahramanmaraş merkezli sarsıntıların akabinde Türkiye ve Suriye’ye 85 milyon dolarlık ek kaynak yardımı yapacağını duyurdu.

Kahramanmaraş’ta gerçekleşen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki zelzele, Civar 10 vilayette de tesirli olmuştu. Zelzelenin beşinci gününe gelinirken, depremzedelere yardım edilmesi için bütün ülkenin seferberliği sürüyor. Ayrıyeten, zelzele bölgesine yönelik yardım ve bağışlar da bütün süratiyle devam ediyor. nihayet olarak ABD’den de bir İzah geldi. ABD, sarsıntılara yönelik Türkiye ve Suriye’ye 85 milyon dolarlık ek kaynak sağlayacağını duyurdu.

ABD, Türkiye ve Suriye için 85 Milyon Dolar ek Kaynak Sağlayacak

Kahramanmaraş’ta gerçekleşen ve Civar vilayetlerde de hissedilen sarsıntıların beşinci gününde, yıkıcı tesirlerin daha az olması için ağır mesai harcanıyor. bütün ülkenin seferberliği, zelzele bölgesindeki yaraların sarılması için devam ediyor.

Dünya genelinden gelen yardımlar ve bağışlar kapsamında, ABD’den de yeni bir atılım geldi. ABD, Türkiye ve Suriye’ye ek kaynak yardımı yapacağını bildirdi. ABD, iki ülkeye toplamda 85 milyon dolar gönderecek.

ABD Milletlerarası Kalkınma Ajansı (USAID) tarafından yapılan açıklamada, yaklaşık bir asırdır bölgeyi vuran en Üzücü sarsıntıdan etkilenen Türkiye ve Suriye’ye 85 milyon dolarlık ek yardımın sağlanacağı yer aldı.

Açıklamada, sağlanacak bu kaynağın, zelzeleden etkilenen insanlara acil muhtaçlık duyulan yardımların sağlanabilmesi hedefiyle yapıldığı bildirildi. USAID, yardımının depremzedelere yiyecek, içecek, giyecek, travma dayanağı, sıhhat hizmetleri, kış için Gerekli gereçler, pak içme suyu teminini kapsadığını açıkladı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir