Moody’s, USDC’nin Depeg’i ile İlgili Yorumlarda Bulundu

Altcoinler Mar 17, 2023 Yorum Yok

Moody’s, USDC’nin depeg olmasından sonra kesimdeki düzenleyici baskının artacağını düşünüyor.

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s Investors Service, stablecoin benimsenmesini Olumsuz istikamette etkileyebileceğini ve potansiyel olarak düzenleme davetlerini artırabileceğini savundu.

Moody’s USDC’nin Depeg Olmasının Akabinde Stablecoin Benimsemesinin Azalacağını Düşünüyor

16 Mart’ta yayınlanan en nihayet “Sektör Yorumu” raporunda Moody’s, fiat takviyeli USDC’nin 10 Mart’ta depeg olmasının  akabinde yeni bir dirençle karşılaşabileceğini söylüyor.

Moody’s raporda, “Finansal kurumlar, madeni paraların potansiyel oynaklığı konusundaki kaygılarından ötürü, tokenize edilmiş taşınır değerler içeren muahedeler yapmak için stablecoin’leri benimsemeyi tekrar düşünebilir” dedi.

Analistler Cristiano Ventricelli, Vincent Gusdorf, Rajeev Bamra ve Fabian Astic raporda şunları yazdılar:

“Şimdiye kadar, Aka fiat dayanaklı stablecoin’ler, FTX’in çöküşü üzere geçmiş skandallardan ziyan görmeden çıkarak harikulâde bir dayanıklılık göstermişti. Lakin nihayet olaylar, stablecoin ihraç edenlerin nispeten Ufak bir sıra off-chain finans kurumuna bel bağlamasının istikrarlarını sınırladığını gösterdi.”

Silicon Valley Bank’ın 10 Mart’ta Birden çöküşü , bankada bağlı 3,3 milyar dolarlık varlığa sahip USDC ihraççısı Circle Internet Financial için Değerli bir risk olayıydı. Üç gün boyunca Circle, stabilcoin’inin pahası yaklaşık 0,87 dolara düştüğü için USDC depeginde kabaca 3 milyar dolar kripto paradan çekildi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir