Monkey Drainer, 800 Bin Dolarlık NFT Çaldı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 04, 2022 Yorum Yok

Monkey Drainer olarak tanınan kimlik avı dolandırıcısı, yaklaşık kıymeti 800 bin dolar olan CryptoPunks ve Otherside NFT eserlerini çaldı.

Kripto Nakit piyasasındaki dolandırıcılık ve hack olaylarının önüne geçilemiyor. Bilhassa toplumsal medya platformu Twitter’ın ağır olarak kullanıldığı kimlik avında, yatırımcıların varlıkları tehlike altına giriyor. Oltalama formülü olarak bilinen method ile dolandırıcılar, insanların cüzdanını boşaltıyor. Anonim dolandırıcıların önüne geçmek için, toplumsal medya platformları ve kripto Nakit projeleri seferberlik ilan etti. Chainalysis tahliline nazaran, Ekim ayında kripto piyasasından 786 milyon dolar çalındı.

Monkey Drainer, NFT Koleksiyonlarını Gaye Aldı

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, bu Cin bot hesapların önüne geçmek istediğini lisana getirdi. Anonim bot hesaplar aracılığıyla yatırımcıların cüzdanına sızan kimlik hırsızları, milyonlarca dolar bedelinde kripto Nakit çaldı.

Genellikle DeFi ve NFT projelerine ağırlaşan dolandırıcılar, çaldıkları paraların izini Tornado Cash yardımıyla temizliyor. Monkey Drainer lakaplı kimlik avcısı, yine ortaya çıktı. 25 Ekim tarihinde 1 milyon dolarlık kripto Nakit ve NFT çalan Drainer, artık de 800 bin dolarlık vurgun yaptı.

Ağ kayıtlarında Monkey Drainer olarak etiketlenen cüzdan, blockchain Emniyet firması PeckShield’in radarına yakalandı. Dolandırıcı, 7 adet CryptoPunks ve 20 adet Otherside NFT’lerini çaldı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir