Elon Musk, Toplu Davayla Karşı Karşıya

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 04, 2022 Yorum Yok

Twitter CEO’su Elon Musk, toplu işten çıkarma başlatmasının akabinde toplu davayla karşı karşıya geldi.

Teknoloji sanayisindeki yavaşlama nedeniyle dünyanın dört bir yanındaki birçok şirket, işgücünü azaltıyor. Global boyuttaki meseleler göz önünde bulundurulduğunda toplu işten çıkarmaların sadece Twitter’a mahsus olmadığı görülüyor. Meta, Amazon, Microsoft ve Google üzere teknoloji devleri aylardır ya işe alımları donduruyor ya da çalışan sayısını azaltıyor. Twitter’ı satın Meydan Elon Musk da tahlili işten çıkarmalarda buldu.

Elon Musk’a İşten Çıkarmalar Nedeniyle Toplu Dava Açılıyor

Elon Musk, 4 Kasım’da Twitter’da Aka çaplı işten çıkarmalar başlatarak şirketin 7.500 Benlik Amel gücünü azalttı.

CEO’nun 27 Ekim’de Twitter’ı 44 milyar dolara satın almasından yalnızca birkaç gün sonra Twitter çalışanının yüzde 50’sini yahut yaklaşık 3.500 kişiyi işten çıkaracağı varsayım ediliyordu.

Bloomberg‘in bildirdiğine nazaran, Twitter çalışanları, işten çıkarmalara karşı San Francisco federal mahkemesinde Musk aleyhine toplu dava açtı. Davada, Twitter’ın çalışanları kâfi bildirimde bulunmadan işten çıkararak federal ve Kaliforniya maddelerini ihlal ettiği belirtiliyor.

3 Kasım’da toplu dava açan avukat Shannon Liss-Riordan, bütün Twitter çalışanlarının haklarının farkında olması gerektiğini söyledi. Avukat ayrıyeten, “çalışanların haklarını imzalamaması gerektiğini ve haklarını aramak için bir yollarının olduğunu” kaydetti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir