Blockchain Teşebbüsü Elrond, Metaverse’e Odaklanıyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 04, 2022 Yorum Yok

Blockchain teşebbüsü Elrond, metaverse ile ilgili çalışmalarını artırmak emeliyle MultiversX ismiyle yine markalaşıyor.

2021 yılında dünya genelinde artan bir ilgiyle karşılaşan metaverse, geleceğin teknolojisi olarak görülüyor. Metaverse platformunda oluşturulan sanal dünyada arsa satın almaktan, oyun oynamaya kadar her şeyi yapılabiliyor. Bu da metaverse’ün ortaya çıkardığı yeni gerçekliğini güçlendirmesini sağlıyor. Buna Enlem formda şirketler de yeni teşebbüslere yatırım yapıyor.

Blockchain Teşebbüsü Elrond, Metaverse Çalışmalarını Hızlandırdı

Elrond, Web3 teknolojisini metaverse ile ilgili eserler biçiminde ilerletmek için ölçeklenebilirliğe odaklanan bir katman 1 blok zinciri olarak evvelki çalışmalarını geliştirmeyi hedefliyor.

Marka değişikliği ile Elrond, geçen Yıl metaverse ile ilgili isteklerini yansıtmak için Meta olarak yine isimlendirilen toplumsal medya devi Facebook’un liderliğini takip ediyor üzere görünüyor.

Metaverse Nedir?

İlk Sefer bilim-kurguda kullanılan bir terim olan metaverse, arazi, binalar, avatarlar ve hatta isimlerin alınıp satılabildiği, ekseriyetle kripto varlıklar kullanılarak paylaşım yapılan sanal dünyayı Anlatım ediyor. Bu ortamlarda beşerler arkadaşlarıyla dolaşabilir, binaları ziyaret edebilir, mal ve hizmet satın alabilir, etkinliklere katılabiliyor.

Karantina periyodunda, meskenden çalışma siyasetleri, hem Amel hem de cümbüş için daha Çok insanı çevrimiçi hale getirdiğinden, bu konsept pandemi sırasında popülerlik kazandı. Platform araçlardan, oyunlara ve topluluk alanlarına kadar Fazla Çeşitli sanal gerçeklikleri kapsar.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir