Mina Protokol (MINA) neden Yükseliyor? 3 Kasım 2022

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 03, 2022 Yorum Yok

Kripto Nakit piyasasındaki iniş çıkışlı gidişatın beraberinde piyasa koşulları yatırımcıları zorlamaya devam ederken bugün yükseliş kaydeden bir kripto Nakit Mina Protocol (MINA) oldu. nihayet 24 saatte Önemli yükseliş gösteren MINA neden yükseliyor?

MINA nihayet 24 saat içinde CoinGecko bilgilerine nazaran yaklaşık yüzde 10 yükseliş kaydetti. Bu yükselişle birlikte MINA en Fazla yükselenler listesinde kendine yer edindi. Pekala MINA neden yükseliyor? MINA’daki yükselişin sebebi ne? Gelin bu yazımızda birlikte bulmaya çalışalım.

Mina Protocol (MINA) neden Yükseliyor?

Mina protokol merkeziyetsiz uygulamalrı (dApp) daha verimli bir halde çalıştırmayı hedefleyen Blockchain’dir. Bu nedenle Mina Blockchain’in tasarımı yalnızca 22 kb olacak halde ve hiçbir biçimde artmayacak formda tasarlanmıştır.

Bu Ebat Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) üzere diğer Blockchain’lerin boyutuna nazaran hayli düşüktür. Mina protokolü, kullanıcıların direkt genesis blok üzerinden süreçleri doğrulamasını sağlayan verimli bir dağıtık ödeme sistemi ile çalışmaktadır.

MINA’nın günlük grafiği

MINA’nın günlük grafiğine baktığımız Vakit günlük ortalama grafikle kesiştiğinde bir yükseliş trendi başlattığını görebiliyoruz. MINA’daki bir sonraki direnç düzeyi ise 0,84 dolar bölgesi diyebiliriz. Temel olarak incelediğimizde ise MINA’nın yükselişinde Kasım ayının başında başlatılan ZK (Zero Knowledge) uygulamasının testlerinin başlamasının tesiri olduğunu söyleyebiliriz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir