Binance CEO’su CZ, Hindistan Vergilerini Eleştirdi

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 03, 2022 Yorum Yok

Kripto Nakit borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Hindistan‘daki kripto Nakit vergilerinin dalı Kötü etkileyeceğini belirtti.

Kripto Nakit ünitelerine Misli tavrıyla bilinen Hindistan hükümeti, yasaklamalar ve yaptırımlar ile gündemde yer edindi. Hindistan hükümeti, geçtiğimiz ay IMF‘ye kripto paraları düzenleme davetinde bulundu. Yüksek kripto benimsemesine sahip ülkelerden biri olan Hindistan’da, Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman vergilerin önünü açtı. Maliye Bakanlığı, 1 Nisan’dan itibaren bütün kripto gelirlerine yüzde 30 sabit vergi getirdi.

Binance CEO’su: Bölümü Öldürecekler

Binance CEO’su CZ, Hindistan‘ın kripto Nakit süreçleri üzerindeki ağır vergilerinin ülkedeki kripto dalını öldüreceğini lisana getirdi.

Hindistan’ın en eski kripto Nakit borsalarından biri olan ZebPay, büyümek için denizaşırı ülkelere bakıyor. ZebPay CEO’su Avinash Shekhar, yüzde 1‘lik süreç vergisinin düşürülmesi gerektiğini savunmuştu. Bunun yapılmaması halinde işlerin düzeltilemeyecek bir hale geleceğini sav etti.

Ülke hükümeti, kapsamlı düzenlemeler getirmek yerine Çeşitli yaptırımları tercih etti. Kripto Nakit ticaretine soğuk bakan hükümet, kripto ticaretinden ağır vergiler alarak piyasaya ağır vuruş vurdu. Binance CEO’su CZ, vergileri Singapur’daki bir konferanstan eleştirdi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir