Skyward Finance, Hack Hücumunda 3 Milyon Dolar Kaybetti

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 03, 2022 Yorum Yok

Near tabanlı launchpad projesi Skyward Finance, akıllı mukavele açığından hack saldırısına uğrayarak 3 milyon dolar kaybetti.

Kripto Nakit piyasası üzerinde hack taarruzları engellenemiyor. Geçtiğimiz günlerde yaşanan akınlar ortasında, Deribit borsası ve Mango Markets dikkat çekti. Kripto projelerinin File yapılarındaki açıklardan yararlanan bir Küme hacker, varlıkları ele geçirmeye devam ediyor. Hack saldırısına maruz kalan bir diğer proje Skyward Finance oldu. Launchpad projesi Önemli bir kayıp verdi.

Skyward Finance, Akıllı Kontrat Açığından Akına Uğradı

Near Protocol üzerinde inşa edilen launchpad projesi Skyward Finance, akıllı mukavele açığı verdiği için milyon dolarlık ziyana uğradı.

Projenin takımı hususla ilgili İzah yaptı. Takım, Skyward fonlarının bir kontrat açığından yararlanılarak boşaltıldığını belirtti. Saldırıyı kabul eden gruba, topluluk ağır tenkitte bulundu.

Güvenlik hizmet sağlayıcısı BlockSec, yapılan bu File saldırısının yalnızca bir süreçle gerçekleştiğini duyurdu. Bu süreçte hacker, Skyward varlıklarının mukavelesine bir döngüde sızdı. Döngüye, 1.1 milyon adetten Çok Near token’ini kullanarak iç oldu.

Son taarruzlar ile birlikte, 44 hack saldırısı ve 650 milyon dolardan Çok kayıp arşivlere işlendi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir