Milletvekilleri Faiz Konusunda Fed’i Uyardı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 02, 2023 Yorum Yok

Demokratların önderliğindeki milletvekilleri, Fed’i Çarşamba günkü İlan öncesinde nema artırımlarını durdurmaya çağırdı.

Fed‘in şahin duruşu ekonomik olarak bölümleri zorlamaya devam ediyor. Bununla Birlikte milletvekillerinin kimileri nema artırımlarını durdurması için Fed’i uyardı.

Çarşamba Günkü İlan Öncesi nema Artırımını Durdurma Çağrısı

Aralarında Senatör Elizabeth Warren ve Temsilci Pramila Jayapal’ın da bulunduğu bir Küme milletvekili, Fed’i nema artırımlarını durdurmaya çağırdı. Talep, Fed’in gösterge nema oranını çeyrek puan artırmasının beklenmesinden bir gün Evvel geldi. Milletvekilleri, Fed lideri Jerome Powell’a “işleri yok eden ve Ufak işletmeleri ezen bir sakinlik planlamaktan kaçınması” için baskı yaptı.

Massachusetts’ten Senatör Elizabeth Warren ve Washington’dan Temsilciler Pramila Jayapal ve Pensilvanya’dan Brendan Bu türlü liderliğindeki 10 senatör ve temsilci, Fed’in Nakit siyaseti stratejisi ve “milyonlarca Amerikalıyı işsiz bırakma potansiyeli” hakkındaki kaygılarını lisana getirdi.

Önde gelen birkaç Demokrat Milletvekili liderliğindeki bir küme, iktisada Fazla Çok ziyan Eda riskinden kaçınmak için Fed’i nema artışlarını durdurmaya çağırdı.

Geçtiğimiz haftalarda başlayan bankacılık krizi ABD’de Sorun yaşatmaya devam ediyor. Bununla Birlikte bankacılık krizi derinleşmeye de devam ediyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir