Microsoft’tan Blockchain Oyun Şirketine Yatırım

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 03, 2022 Yorum Yok

Microsoft, Güney Koreli blockchain oyun şirketi Wemade‘e 14,8 milyon dolar yatırım yaptı.

Blockchain oyunları, yeni nesil oyuncuları blockchain ekosistemine iç ederek oyun kurallarını değiştiriyor. Klâsik oyun sanayisinin büyüklüğünün 175 milyar doların üzerinde olduğu kestirim ediliyor. GameFi, 6,2 milyar dolarlık piyasa bedeli ile bunun yüzde 4’üne lakin yaklaşıyor. Dalın potansiyelini gören Microsoft üzere şirketler de yatırımlarını sürdürüyor.

Microsoft, Blockchain Oyun Şirketine Yatırım Yaptı

Wemade, en nihayet yatırım çeşidinde Microsoft, VGC raporları da iç olmak üzere birkaç şirketten 46 milyon dolar topladığını duyurdu.

Wemade’in yatırım cinsine Microsoft, Shinhan Asset Management ve Kiwoom Securities katıldı. Microsoft, Üleş senedi ile dönüştürülebilir tahvilleri satın alma yoluyla Wemade’e 14,8 milyon dolar yatırım yaptı. Shinhan ve Kiwoom şirketleri de birebir formda sırasıyla 21,2 milyon dolar ve 10.5 milyon dolarlık yatırımla çeşide iç oldu.

20 Yıl Evvel geliştirdiği The Legend of Mir oyunuyla tanınan Wemade, nihayet birkaç yıldır blockchain teknolojisine odaklandı. Yakın vakitte Wemix3.0 mainnet’i yayına Meydan şirket, bunun yanı Dizi bir stablecoin çıkardı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir