MetaMask’e Oasis (ROSE) Ağı Nasıl Eklenir?

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Mar 02, 2023 Yorum Yok

MetaMask cüzdanına Oasis Network ağı ekleme süreci için öncelikle bu cüzdanı bilgisayarınıza indirmeniz ve akabinde kolay kurulumlu 3 adımı uygulamanız gerekmektedir. MetaMask’ı Firefox, Opera, Chrome ve Brave üzere farklı tarayıcılar üzerinden çarçabuk kullanabilirsiniz.

MetaMask, tarayıcınız üzerinde çalışan ve Ethereum blokzincirde süreç yapmanıza İmkan sağlayan bir cüzdandır. Şu anda 30 milyondan Çok etkin kullanıcıya sahip olan platform, ETH ağında geliştirilen dijital varlıkların yanı Dizi EVM tabanlı varlıklar için de tercih edilen bir cüzdandır. Bununla Bir arada iOS ve Android marketlerden de MetaMask cüzdanını rahatlıkla edinebilirsiniz. Platformun bu kadar tanınan olmasının nedenlerinden biri, “Ağ Ekle” özelliği sayesinde Fazla Çeşitli farklı blokzincirlerini desteklemesidir. Böylelikle kullanıcılar 50’den Çok farklı blokzincir anne ağı ve test ağı için dayanak ekleyebilir.

Not: MetaMask sadece EVM tabanlı varlıkları takviyeler. Münasebetiyle Solana, Terra, Waves yahut Near üzere EVM olmayan zincirlerle etkileşim kurmak için farklı bir Mahallî cüzdan edinmeniz gerekir.

Metamask’e Oasis Network Ağı Ekleme Nasıl Yapılır?

Metamask cüzdanına ROSE eklemek için öncelikle Harmony blokzincir ağını uygulama üzerine eklemek gerekir. ROSE ise Metamask’e 3 adımda kolay ve süratli bir halde eklenebilir. Yeni File eklemek için aşağıdaki dataları sağlamanız gerekir:

  • Ad: Etkileşim kurmak istediğiniz blok zincirinin ismi. (Örneğin ETH Zinciri)
  • RPC URL’si: RPC URL’si, MetaMask’ın gaye blokzinciriyle etkileşim için kullanabileceği protokoller kümesinin adresidir.
  • Zincir Kimliği: Her ağın, onu tanımlamak için kullanılan kendi eşsiz zincir kimliği vardır.
  • Para ünitesi simgesi: Bu, MetaMask’ın ağın Mahallî madeni parası, Örneğin BNB için bakiyeyi görüntülemek için kullandığı kayan yazıdır.
  • Blok Gezgini URL’si (isteğe bağlı): Ağın blok gezgini için URL.

MetaMask’e manuel olarak yeni bir File eklemek için eklentinin sağ üst köşesindeki hesap avatarınıza tıklayarak “Ayarlar”a gidin.

Burada “Ağlar” seçeneğini bulun ve Gerekli arayüzü açmak için “Yeni File Ekle” düğmesine tıklayın. Aşağıda, en tanınan 20 EVM zinciri için Gerekli bilgileri bulacaksınız. Gereksiniminiz olanları girin ve MetaMask’ınıza eklemek için “Kaydet” düğmesine tıklayın.

Eklendikten ve Celse açtıktan sonra MetaMask arayüzünün üst kısmında bulunan açılır menüden yeni ağı seçebilirsiniz.

MetaMask cüzdanına Oasis ağı ekleme süreci 3 adımda şu biçimde gerçekleştirilir:

1. Adım: MetaMask’i Kurun

Öncelikle web tarayıcısında MetaMask cüzdan konseyimi yapmalısınız. Uygulamayı indirdikten sonra bir MetaMask uzantısı olarak görünecektir ve Google Chrome’daki “Ayarlar” aracılığıyla kolaylıkla erişilebilir.

2. Adım: ROSE’u MetaMask’te Kurun

MetaMask kurulumundan sonra 2. adım cüzdan içerisinde Oasis blokzincir ağını kurmaktır. Bunun için öncelikle MetaMask’i yeni bir tarayıcı sekmesinde açmalısınız. (Sağ üst uzantı alanındaki MetaMask logosuna tıklamanız kafidir.)

Sağ üstteki üç noktaya tıklayın ve “Görünümü genişlet”i seçin.

Cüzdanınız bunun üzere yeni bir tarayıcı sekmesinde açılacaktır:

Ardından yeni bir File eklemek için sağ üstteki dairesel logoya gidin.

Sonrasında sırasıyla “Ayarlar”a ve “Ağlar”a gidin.

Bu ekrana geldiğinizde, “Ağ ekle” seçeneğini seçin.

Burada Oasis ağı ile ilgili bütün teknik bilgilerin girilmesi gerekiyor. Teknik bilgilere ise ROSE blokzincirinin resmi web sitesi üzerinden erişilebilir.

Aşağıdaki bilgileri eklemeniz gerekiyor:

  • Ağ ismi: Emerald Paratime Mainnet
  • Yeni RPC URL adresi: https://emerald.oasis.dev
  • Zincir Kimliği: 4262
  • Para Ünitesi Sembolü: ROSE
  • Blok Gezgini URL Adresi: https://explorer.emerald.oasis.dev

Bilgileri girdikten sonra, basitçe “Kaydet”i seçin. Oasis Network ağının eklendiğini göreceğiniz cüzdanınıza yönlendirileceksiniz.

Cüzdan görünümü şu formda olacak:

3. Adım: ROSE Coin’lerini MetaMask’e Aktarın

Son adım ise ROSE coin’leri MetaMask cüzdanına aktarmak olacak. Bu transferi, kullandığınız kripto Nakit borsasına giderek ve coin’leri ekleyerek çarçabuk yapabilirsiniz.

İstenilen ölçüde Oasis (ROSE) coin satın aldıktan sonra spot cüzdanına gitmeli ve “Kripto Çek” seçeneğine tıklamalısınız.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir