Bir Nexo Kullanıcısı Şirkete Dava Açtı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 02, 2023 Yorum Yok

Kripto borç Eda platformu olan Nexo orijinal bir davayla karşı karşıya.

Nexo, ABD hizmetlerine geçtiğimiz periyotlarda nihayet verdi. Kaliforniya’da yaşayan bir şahıs şirkete dava açtığını belirtti.

Nexo Yeni Bir Dava İle Karşı Karşıya

Bir Nexo kullanıcısı, milyonlarca varlık kaybı savıyla kripto borç Eda şirketine dava açtı. Kaliforniya’da ikamet eden bir şahıs geçtiğimzi günlerde firmanın kredi almaya yönelik “hileli teşvikinden” kaynaklanan ziyanı öne sürerek Nexo’ya dava açtı. Nexo, tezin, şirketin ABD pazarından yavaş yavaş ayrıldığına dair haberlerin akabinde fırsatçı bir atılım olarak yapıldığı kanaatinde.

Kaliforniya’da ikamet eden bir kişi, kripto kredi kuruluşu Nexo’ya, firmanın kredi almaya yönelik Düzmece teşvikinden kaynaklanan ziyanı münasebet göstererek şikayette bulundu.

Kaliforniya’nın şimal Bölgesi’ndeki ABD Bölge Mahkemesinde yapılan şikayete nazaran, John Cress’in nema getiren bir Nexo hesabı vardı. şahıs nema kazanmak için dijital varlıklarını Next’e taşıdı. Cress, Nexo’nun sırf kendi varlıklarından nema kazanmak yerine yatırdığı dijital varlıklara karşı borç alması ve karmaşık finansal eserlere yatırım yapması için yanlış argümanlarda bulunduğunu tez etti. 

Şikayete nazaran Cress, uzun müddettir kripto Nakit yatırımcısı. 2014’te Bittcoin satın aldı ve 2017’de Ethereum satın aldı. Varlıklarından getiri elde etmek için bunları Mart 2021’de Nexo’ya devretti. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir