Marathon Digital, Zero Two ile İş Birliği Yapacak

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 09, 2023 Yorum Yok

Bitcoin madencisi Marathon Digital, Zero Two ile Amel birliği yapacağını duyurdu.

İki şirket ortasında yapılacak Amel birliği sıvı soğutmalı Bitcoin madenciliği projesini kapsıyor. Bu bağlamda Bitcoin madencisi Marathon Digital, Abu Dhabi merkezli şirket Zero Two ile iştirak kuracak.

Bitcoin Madencisi Marathon Digital’den Sıvı Soğutmalı Bitcoin Madenciliği Adımı

Marathon, Orta Doğu’nun birinci Aka ölçekli sıvı soğutmalı Bitcoin madenciliği operasyonu için Abu Dabi merkezli dijital varlık altyapı geliştirme şirketi Zero Two ile işbirliği yapacak. Kurulan bu iştirak, Abu Dabi’nin devlet servet fonu tarafından desteklenecek.

ABD merkezli madenci Marathon Digital, Zero Two ile bir ortak teşebbüs kurarak Yekün 250 megavat madencilik gücüne sahip iki maden alanı geliştirecek. Bu alanlar, Abu Dabi’deki Çok güç ile çalıştırılacak ve Orta şark başşehrinin elektrik şebekesinin Temel yükünü ve sürdürülebilirliğini artıracak.

Bu JV projesinde, ADGM (Abu Dhabi Küresel Markets) isimli yeni bir proje kurulacak ve Zero Two, ADGM’nin yüzde 80’ini, Marathon ise yüzde 20’sini Denetim edecek.

Abu Dabi’nin çöl ikliminin hava soğutmalı dijital varlık madenciliğini zorlaştırması nedeniyle, Marathon ve Zero Two, daldırma soğutma pilot programı başlattı. Bu pilot program, ASIC madencilerinin tesirli bir biçimde hash oranı üretmesi için Gerekli bakımda Değerli bir azalma gösterdi.

Marathon CEO’su Fred Thiel bahse dair açıklamasında şunları dedi:

“Zero Two ile işbirliğimiz, Marathon için Fazla Kıymetli bir Lahza ve Abu Dabi’de yeni jenerasyon Bitcoin madenciliği tesislerini inşa etmek için Birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir