Litecoin Ağındaki İşlemler Rekor Seviyeye Ulaştı

Altcoinler May 09, 2023 Yorum Yok

Bitcoin Blockchain’indeki süreç fiyatları, BRC-20 token’larının artan popülaritesi nedeniyle iki yılın en yüksek düzeyine ulaştı.

Bitcoin tabanlı kripto paralarda yaşanan File tıkanması sırasında Litecoin‘de File süreçlerinin yükselmesi dikkat çekti. Bitcoin’de yaşanan File sıkışıklığı Binance’in süreçleri bir gün içerisinde 2 Sefer askıya almasına da Sebep olmuştu.

Litecoin Ağındaki Süreç Artışı Dikkat Çekti

BitInfoCharts’ın Blockchain datalarına nazaran, 8 Mayıs’ta Litecoin günde 525.000’den Çok süreç gerçekleştirerek Bitcoin’in günlük 575.000 sürecine yaklaştı. Bu yılın başlarına kıyasla, Litecoin Blockchain’inin ortalama süreç sayısı beş kat arttı. Bu artış Ocak 2018’deki boğa piyasasının tepesine yakın bir evvelki bütün vakitlerin en yüksek düzeyinin iki katından Çok oldu.

Bu gelişme, piyasa pahasına nazaran en Aka kripto Nakit ünitesi olan Bitcoin Blockchain’indeki çok seviyedeki tıkanıklık nedeniyle meydana geldi. Bitcoin tabanlı BRC-20 token’larındaki çılgınlık, kullanıcıların Bitcoin ağı üzerinde token oluşturmasına ve aktarmasına müsaade veren bir token standardı olan Ordinals Protokolü’nü kullanmalarını sağladı. Fakat BRC-20 token’larının artan popülaritesi, Bitcoin süreç fiyatlarının en yüksek düzeylerine ulaşmasına neden oldu ve dünyanın en Aka kripto borsası olan Binance, Pazartesi günü erken saatlerde Bitcoin üzerinden Nakit çekme süreçlerini süreksiz olarak durdurmak zorunda kaldı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir