Lihtenştayn, Ödemelerde Bitcoin’i Kabul Etmeyi Planlıyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 08, 2023 Yorum Yok

Lihtenştayn Başbakanı Daniel Risch, devlet hizmetleri için Bitcoin ödemelerini kabul etmeyi planladıklarını belirtti.

Kripto Nakit ünitelerinin giderek yaygın kullanılmaya başlaması, ülkelerin de radarına girmiş durumda. Birçok ülke kripto Nakit ünitelerine sıcak bakmaya başladı. Bilhassa El Salvador, resmi Nakit ünitesini Bitcoin yaparak dikkatleri üzerine çekmişti.

Tüm bu gelişmelerin ortasında, Avrupa ülkesi Lihtenştayn tarafından yeni bir atak geldi. Lihtenştayn Başbakanı Risch, Bitcoin ödeme metoduna sıcak bakıyor.

Lihtenştayn, Bitcoin Atağıyla Gündemde

Lihtenştayn Başbakanı Daniel Risch, Almanya merkezli Handelsblatt’a bir röportaj verdi. Bu röportajda, Bitcoin hakkında Kıymetli bir İzah yer alıyor.

Başbakan, devlet hizmetleri konusunda Bitcoin ödeme sisteminin düşünüldüğünü açıkladı. Yaklaşık 40 bin Benlik nüfusu olan Avrupa ülkesi, Bitcoin ödeme sistemine bir adım daha atmış oldu.

Başbakan Risch’e nazaran, döviz kuru risklerinden korunmak maksadıyla alınan rastgele bir kripto Nakit ödemesi, direkt İsviçre frangı ile değiştirilecek.

Ayrıca Risch, ülkenin resmi Nakit ünitesi Frank ile Bitcoin’in eşit bir statüde tutulmayacağını belirtti. Risch, Lihtenştayn hükümetinde birebir vakitte maliye kısmıyla da ilgileniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir