Coinbase CEO’su Geri Adım Attı!

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 08, 2023 Yorum Yok

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, düzenleyici belirsizliğe Karşın ABD’den çekilmeyeceklerini belirtti.

Kripto sanayisindeki düzenleme tartışmaları, Aka kripto kuruluşlarının da olaya iç olmasıyla şiddetlenmiş durumda. Binance ve Coinbase, ABD’deki düzenleyicilere karşı ön cephelerde yer Meydan iki kripto borsası oldu. Coinbase CEO’su Brian Armstrong, SEC’in ataklarından rahatsız olduğunu ve düzenleyici netlikler sağlanmazsa ABD’den ayrılabileceklerini söylemişti.

Ancak Armstrong, bugün yaptığı bir açıklamada ABD’den ayrılmayacaklarını belirtti. Geri adım atan Armstrong, SEC Lideri Gary Gensler‘i eleştirmeyi de ihmal etmedi.

Coinbase CEO’su: ABD’den Ayrılmayacağız

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, ABD’deki düzenleyici belirsizliğin altını çizerken, SEC Lideri Gary Gensler‘i de Misli bir halde eleştirdi. Ayrıyeten Armstrong, daha Evvel belirttiği ABD’den ayrılma cümlesinin tam karşıtında bir İzah yaptı. Armstrong, Coinbase‘in yurtdışına taşınmayacağını söyledi.

SEC’ten bu yılın başlarında bir Wells Bildirimi Meydan Coinbase, hukukî süreçlerle ve düzenleyici baskılarıyla uğraşıyordu. Armstrong’un açıklamaları ve SEC özelinde düzenleyici tavrı eleştirmesi dikkat çekti. Lakin Armstrong, tenkitlerini sürdürürken borsa konusundaki kararından vazgeçmiş üzere görünüyor.

Dubai’de bir röportaj gerçekleştiren Armstrong, SEC’in karşıt davrandığını ve başındaki İsim olan Gary Gensler’in adeta bir haçlı seferiyle bölüme aksi tavır sergilediğini belirtti.

Konuyla ilgili konuşan Armstrong, şunları söyledi;

Sektörü düzenlemeye çalıştığını düşünmüyorum, tahminen de kısıtlamaya çalışıyor. Fakat birtakım davalar açtı ve bence bu ABD’deki bölüm için hayli faydasız, fakat birebir vakitte Coinbase için mahkemelerden kripto sanayisine ve daha geniş manada ABD’ye sahiden fayda sağlayacağını düşündüğümüz bu netliği elde etmek için bir fırsat.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir