parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. KuCoin, CNHC’ye 10 Milyon Dolarlık Fon Sağladı

KuCoin, CNHC’ye 10 Milyon Dolarlık Fon Sağladı

admin admin -
21 0

KuCoin Ventures, Offshore yuan kıymetine sabitlenmiş stablecoin CNHC’ye 10 milyon dolarlık fon sağladı.

Finansman çeşidi ile ilgili haberi 16 Mart’ta paylaşan KuCoin Ventures, finansman tipine IDG Capital ve USD Coin’in (USDC) ihraççısı Circle Ventures’ın da iştirak sağladığını belirtti. KuCoin baş Yatırım Sorumlusu Justin Chou, Cointelegraph’a yaptığı açıklamada CNHC’ye yapılan yeni yatırımın KuCoin Ventures’ın stablecoin ile ilgili bir projeye yaptığı birinci yatırım olduğunu söyledi. Chou konuşmasının devamında, yakın gelecekte daha Çok prestiji Nakit takviyeli stablecoin görmenin olası olduğuna da değindi.

Chou: Bu Yatırım, Web3 Stratejimizi Destekliyor

Chou, finansal piyasanın istikrarını sağlamak için, stablecoin yaratıcılarının çok teminatlandırma ve verimlilik ortasında bir istikrar bulmaları gerektiğini de kelamlarına ekledi.

Chou’ya nazaran KuCoin Ventures’ın yaptığı bu nihayet yatırım, platformun Asya-Pasifik bölgesindeki Web3 altyapısını destekleme stratejisini yansıtıyor.

KuCoin Ventures, 2022 yılının başlarında Çin merkezli blockchain projesi Conflux’a 10 milyon dolar yatırım yapmıştı.

CHNC kurucu ortağı Joy Cham de Cointelegraph’a kimi açıklamalarda bulundu. CHNC’yi iki Yıl Evvel piyasaya sürdüklerini belirten Cham, firmalarının yaşanan nihayet bankacılık krizlerinden bir ölçü etkilendiğini söyledi.

Bankacılık krizleri ile ilgili yorum yapan KuCoin CEO’su Johnny Lyu ise KuCoin’in SVB, Silvergate ve Signature Bank ile işbirliği olmadığı için problemlerden etkilenmediğini söyledi. Lyu kelamlarının devamında ise şu sözleri kullandı: “Ancak, bütün piyasa USDC ve USDT’ye bir formda maruz kalıyor. Kriptonun klâsik bankacılıktan çıkarılması, bölüm üzerinde uzun periyodik tesirlere neden olabilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir