parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. DeFi TVL, ABD Bankalarının İflasına Rağmen Toparlandı

DeFi TVL, ABD Bankalarının İflasına Rağmen Toparlandı

admin admin -
25 0

Merkeziyetsiz finans (DeFi) protokollerinde kilitlenen Yekün değer (TVL), ABD’de üç bankanın çökmesinin akabinde toparlanma belirtileri gösteriyor.

DeFi protokollerindeki Yekün kilitli değer Silvergate, Signature Bank ve Silicon Valley Bank’in çöküşünün akabinde iki ayın en düşük düzeyine gerilemişti. Yayınlanan nihayet bilgilerde kilitlenen Yekün bedellerin toparlanma evresinde olduğu görülüyor. DeFi Llama’nın paylaştığı bilgiler, Yekün DeFi TVL’nin yüzde 1,3 oranında artarak bu yazının yazıldığı sırada 47,88 milyar dolara ulaştığını gösteriyor. Bu sayıya 12 Mart’ta nihayet iki ayın en düşük düzeyi olan 42,9 milyar dolara gerilemiş ve en nihayet Ocak ayının ortasında görülmüştü.

Lido Finance Hakimiyeti Elinde Tutuyor

DeFi Llama’ya nazaran, DeFi’nin yükseliş ivmesi bu yılın başında başladı ve 21 Şubat’ta üç ayın en yüksek düzeyi olan 51,29 milyar dolara ulaştı. Ayrıyeten, Lido Finance 10,07 milyar dolarlık kıymetiyle TVL listesinde başı çekiyor. Paylaşılan bilgiler, protokolün TVL’sinin nihayet 30 gün içinde neredeyse yüzde 25 arttığını gözler önüne seriyor. Lido Finance şu anda Yekün DeFi değeri üzerinde yüzde 21’lik bir hakimiyete sahip.

ABD bankalarının çöküşü, Yekün DeFi TVL’deki nihayet düşüşün gerisindeki Değerli nedenlerden biri olarak görülüyor. Geçtiğimiz ay, merkezi olmayan protokoller kayda değer akınlara Şahit oldu ve 21 milyon dolardan fazla Nakit kaptırdı.

Mart ayının bitmesine daha iki hafta olsa da, bilgisayar korsanları 13 Mart’ta gerçekleşen 197 milyon dolarlık Euler Finance saldırısı da iç olmak üzere DeFi protokollerinden yaklaşık 200 milyon dolar bedelinde varlık çaldı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir