Kripto Kuruluşu Protego, ABD’li Yetkililere Takıldı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 18, 2023 Yorum Yok

ABD Nakit Ünitesi Denetleme Ofisi (OCC), Protego‘nun dönüşüm öncesi ihtiyaçlarını karşılamadığını ve bu nedenle şartlı onayının mühletinin dolduğunu belirtti.

Kripto sanayisinin ve global iktisadın bankacılıkla ilgili Üzücü haberlerle çalkalandığı bugünlerde, bir bankacılık sorunu daha gün yüzüne çıktı. Kurumsal kripto Nakit saklama kuruluşu Protego‘nun, koşullu Ulusal itimat bankacılığı mukavelesi, gereksinimleri karşılamadığı gerekçesiyle sonlandırıldı.

Kripto Saklama Kuruluşu Protego vuruş Aldı

Fortune tarafından yapılan habere nazaran, kripto Nakit saklama kuruluşu Protego, ABD Nakit Ünitesi Denetleme Ofisi’nden (OCC) vuruş aldı.

Protego‘nun, dijital varlıkları saklamasına ve öteki kimlik bilgileri ayrıcalıklarını vermesine müsaade verecek olan, federal olarak yetkilendirilmiş bir banka olma dönüşümü böylece rafa kaldırılmış oldu.

Bir OCC sözcüsü Fortune’a, Protego’nun dönüşüm öncesi gereklilikleri karşılamadığını ve bu nedenle kurallı onayının müddetinin dolduğunu aktardı. Ayrıyeten OCC sözcüsü, şunları söyledi;

“Dönüşüm öncesi gereklilikler, bankanın inançlı ve sağlam bir biçimde çalışmasını sağlayacak siyasetler, prosedürler, sistemler ve öteki önlemlerin yanı Dizi minimum kapital ve likidite gerekliliklerinin karşılanmasını da içeriyordu.”

Protego‘nun kurucusu ve Yönetim konseyi lideri Greg Gilman, Fortune’a iki farklı yolları olduğunu söyledi. Gilman, birinci yollarının “bir devlet bankası olarak aktiflik gösterme koşulunu, Washington’daki kiralama yetkisiyle karşılamak” olduğunu belirtti. öteki taraftan Gilman, kapital ihtiyaçları karşılandığı için OCC‘ye tekrar başvurmayı ikinci yol olarak belirlediklerini aktardı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir