Ak Yatırım, Kripto Borsası Stablex’in Çoğunluk Hissedarı Oluyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Mar 18, 2023 Yorum Yok

Akbank iştiraki olan Beyaz Yatırım, kripto borsası Stablex’in çoğunluk hissedarı olmak emeliyle resmi teşebbüslerini başlattı.

Kripto Nakit ünitelerinin benimsenmesi günden güne artış gösteriyor. Türkiye’de de yaygınlaşan bu kesim, klâsik finans eserlerinin dikkatini çekmeyi başardı. Ripple ile yürüttüğü ortak çalışmalar ile bilinen Akbank, kripto dalına bir adım daha atıyor. Akbank iştiraki olan Beyaz Yatırım, Stablex borsasının çoğunluk hissedarı olmak için, Stablex Bilişim Teknoloji A.Ş ile anlaştığını bildirdi.

Akbank İştiraki Beyaz Yatırım, Stablex ile Kripto Bölümüne Giriyor

Akbank alt şirketi Ak Yatırım, kripto borsası Stablex‘in çoğunluk paylarının devralınabilmesi için Stablex Bilişim Teknoloji A.Ş ile anlaştığını KAP aracılığıyla duyurdu.

Türkiye‘de kripto sanayisine yakınlığıyla bilinen Akbank, yeni bir atılım atarak dikkatleri üzerine çekti. Akbank’ın yüzde 100 iştiraki olan Beyaz Yatırım, kripto borsası Stablex‘in çoğunluk hissedarı olarak kripto bölümüne giriş yapıyor.

KAP bildiriminde bulunan Ak Yatırım, Stablex’in var hissedarları ile 14 Mart tarihinde bir muahedeye varıldığını belirtti. Ayrıyeten Ak Yatırım, Stablex’in var hissedarları ile Pay Alım ve İştirak Sözleşmesi imzaladığını aktardı.

Ak Yatırım’ın KAP bildiriminde, bu mutabakatın, Rekabet Kurulu‘nun işleme onay vermesi ve kontratta düzenlenen öbür ön koşulların yerine getirilmesi şartıyla gerçekleştirileceğinin altı çizildi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir