SBF, Revize Edilmiş Kefalet Paketini Yargıca Sunmak İstiyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 18, 2023 Yorum Yok

FTX‘in eski CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF), davasına bakan yargıca revize edilmiş bir kefalet paketi önermeyi planlıyor.

İflas eden FTX’in eski CEO’su SBF, hukukî süreçler ile uğraş etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz Yıl kripto sanayisinin çöküşüne neden olan FTX krizi, milyonlarca yatırımcıyı mağdur etmişti. FTX‘in o dönemki CEO’su SBF, 250 bin dolar kefalet ile konut hapsine mahkum edildi.

Ancak davaya bakan yargıç, SBF‘nin konut mahpusunda teknoloji kullanımından rahatsızlık duymaya başladı. Bu sorunların tahlilini amaçlayan SBF, davanın yargıcını tatmin etmeyi amaçlayan bir revize edilmiş kefalet paketi üzerinde duruyor.

SBF, Revize Edilmiş Kefalet Planına Odaklandı

FTX’in ve kripto sanayisinden Mesul tutulan Sam Bankman-Fried (SBF), 250 milyon dolarlık bir kefalet ile ev hapsine mahkum edilmişti.

Ayak bileğinde bir izleme aygıtıyla ailesinin yanında mesken mahpusunu geçiren SBF, VPN ve şifreli mesajlaşma uygulamalarını kullandığı için ABD Bölge Yargıcı Lewis Kaplan’ın yansılarını üzerine çekti.

Kaplan, kısıtlamalardan mutlu kalmazsa kefalet paketini iptal etmek ve SBF’yi Ekim ayındaki duruşması öncesinde hapse göndermekle tehdit etti.

Geçtiğimiz gün SBF’nin avukatı, hakime yazdığı bir mektupta, SBF’nin ve federal savcıların “hükümet ve mahkeme tarafından lisana getirilen telaşları giderecek bir sıra Özel kefalet şartı üzerinde muahedeye varmak için ihtimamla çalıştıklarını” Anlatım etti.

Son olarak SBF’nin avukatı, problemlerin tahliline yaklaştıklarını ve bir haftaya kadar mahkemeye revize edilen kefalet paketini önereceklerini belirtti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir