Kripto Borsası Bitrota Soruşturmasında Hapis İstemi!

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Şub 04, 2023 Yorum Yok

Kayseri merkezli kripto borsası Bitrota’ya yönelik soruşturmada, zanlıların 10 bin 640 yıla kadar mahpusu istendi.

Giderek yaygınlaşan ve benimsenen kripto paralar, dolandırıcılık ve maddi kayıpları da beraberinde yaygınlaştırıyor. Bilhassa nihayet vakitlerde, milyonlarca şahıs mağduriyet yaşadı. FTX, Thodex, Vebitcoin üzere kripto Nakit borsaları, kullanıcılarını dolandırdıkları gerekçesiyle gündeme geldi. nihayet olarak, Kayseri’de kurulduğu belirtilen Bitrota’ya yönelik soruşturmada, on zanlıya 10 bin 640 yıla kadar mahpus istendi.

Kripto Borsası Bitrota Soruşturması Tamamlandı

NTV’nin yaptığı habere nazaran, kripto Nakit borsası Bitrota aracılığıyla yatırımcıları dolandırdıkları öne sürülen biri tutuklu on kuşkulu hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede; Bitcoin, kripto para, dijital cüzdan, ve Bitcoin’in yasal statüsü üzere kripto dalına yönelik bilgiler yer aldı.

Hazırlanan iddianamede, şüphelilerin kripto Nakit borsası Bitrota aracılığıyla, yatırımcılara Telegram üzerinden aldatıcı iletiler gönderdiği ve yaklaşık 54 milyon liralık bir mağduriyet yarattığı Anlatım edildi.

Bitrota’nın kurucularının ve çalışanlarının müşterileri dolandırdığına yönelik yürütülen iddianamede, Cimer müracaatları ve MASAK raporları doğrultusunda soruşturma başlatıldı. Soruşturmada, şüpheliler hakkında şu suçlamalar yer aldı;

  • “Bilişim sistemleri, banka yahut kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık.”
  • “Şirket yöneticisinin ve şirketin faaliyeti kapsamında dolandırıcılık.”
  • “Mal varlığı bedellerinin aklanması”

İddianameye husus olan borsanın, 16 Temmuz 2018 tarihinde Kayseri’de kurulduğu Anlatım edildi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir