Kaspersky, Kullanıcılarına Uyarı Yolladı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 16, 2023 Yorum Yok

Rus siber Emniyet firması Kaspersky, Trezor isimli Aka bir kripto Nakit cüzdanı üreticisini taklit eden Düzmece donanım cüzdanları hakkında uyardı.

Şirket kullanıcılarına ikazında Düzmece cüzdan uygulaması hakkında ihtarda bulundu. Kaspersky, kullanıcıların fonlarının çalınmaması için ihtarlarda bulundu.

Kaspersky, Düzmece Cüzdan Uygulaması Hakkında Kullanıcılarına İkazda Bulundu

Kaspersky kullanıcılarına bir cüzdan uygulamasını taklit eden uygulama hakkında ikazda bulundu. Şirket kullanıcılarının kripto paralarının çalınmaması için kullanıcılarına İkaz geçti.

Kaspersky’nin siber Hadise uzmanı Stanislav Golovanov, Düzmece cüzdanların kullanıcıların Özel anahtarlarının denetimini ele geçirerek dolandırıcılara Bitcoin çalmalarına müsaade verdiğini açıkladı.

Sahte cüzdanlar, gerçek Trezor Model T cüzdanlarına büsbütün benziyordu ve dolandırıcılara kullanıcıların kripto varlıklarına erişme imkanı sağlayan değiştirilmiş bir mikrodenetleyici kullandı. Kaspersky, bu Cin hücumları önlemek için kullanıcılara sadece resmi satıcılardan donanım cüzdanları satın almalarını tavsiye etti.

Benzer bir Emniyet sorunu, Trezor tarafından 2022 yılında ele alınmıştı. Trezor, kullanıcılara Trezor cüzdanlarını doğrulama adımlarını izlemelerini tavsiye ederek Tedbir aldı. Bununla Birlikte şirket yeni olayı önlemeye çalışıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir