BRC-20 Token’ları Nasıl İlerliyor?

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 16, 2023 Yorum Yok

Kripto yatırımcısının lisanından düşmeyen ve Önemli fiyatlara ulaşan BRC-20 token’larında nihayet durum ne?

2023’ün Ocak ayında Ordinals protokolünün Bitcoin ağında adım atmasıyla başlayan süreç, BRC-20 token furyasına kadar uzandı. Protokolün birinci evrelerinde Bitcoin’in en Ufak ünitesi olan “satoshi”ler üzerine işlenen Ordinals NFT’lerinin popülaritesi giderek artırmıştı.

Son 1 aylık süreçte ise yine satoshilerin üzerine metinler iç edilerek tokenlar üretilmeye başlandı. Bitcoin ağının güvenliğinden Sıkıntı bularak aktiflik gösteren BRC-20 token’ları, nihayet zamanlardaki yükselişleriyle bütün dikkatleri üzerine çekti. Bu token’ların öne çıkan birtakım isimler ise, PEPE, ORDI, OG, NALS, PIZA, GÖĞÜS, ELON, B, SHIB ve MOON oldu.

BRC-20 Akımının Başlangıcı

BRC-20 akımı, birinci olarak Ordinals protokolünün ön plana çıkmasıyla ismini duyurdu. Ordinals NFT’lerinin günden güne ön plana çıkması, BRC-20’deki öteki token’ları da ön plana çıkardı. Ordinals’ın hem token bedeli hem de NFT kıymeti olarak kendisini giderek üst düzeylere taşıması, yatırımcıların ilgisini çekti. Arından BRC-20’deki token’ları araştıran kripto yatırımcısı, birçok token’a yöneldi. Bu token’lar ortasında tepenin bir diğer adayı ise PEPE olmuştu.

PEPE’de oluşan çılgınlık, BRC-20’yi bütün kripto piyasasına yaydı. nihayet 30 gün içersinde yüzde 7.000 artış gösteren PEPE, hala daha BRC-20 akımının başrollerinden biri pozisyonunda. Aka borsalarda da listelenen PEPE, daha Aka kitlelere hitap edip, yatırımcılara itimat verdi. Kripto piyasasındaki hacmin Aka kısmını kendisinde toplayan PEPE, BRC-20 furyasını daha da değerli hale getirdi. PEPE’nin akabinde onlarca BRC-20 token’ı, saatler içersinde Önemli fiyatlamalar gösterdi.

PEPE ile ilgili gündemi sarsan nihayet olay, Elon Musk’tan geldi. Twitter ve Tesla’nın sahibi olan Musk, geçmiş vakitteki memecoin paylaşımları ile kendini gösteriyordu. PEPE’nin yakaladığı furyaya bir takviye de Musk’tan gelince, PEPE o gün içersinde tekrardan iki kat fiyatına ulaşmıştı. Musk’ın bu hareketindi sonrasında düzgünce hareketlenen BRC-20 trendi, resmen başladığını kanıtlamış oldu.

Nasıl Devam Ediyor?

PEPE’nin Vakit vakit anlık yükseliş göstermesiyle Yine hacim kazanan BRC-20 token’ları, geçen haftaya nazaran daha zayıf bir performans sergiliyor. PEPE’deki satıcıların hakimiyet, piyasadaki negatif haber akışı, düzenleyicilerin baskıları derken BRC-20 token’larıda bu durumdan etkilendi. PEPE ve ORDI’nin sırtlamış olduğu BRC-20 token’ları, aktüel olarak 497,803 milyon dolar piyasa kıymetine sahip. Birebir vakitte BRC-20 token’larının nihayet 24 saatlik süreç hacmi, 206,7 milyon dolar kıymetinde.

24.677 Tane BRC-20 token’ı listesinde ORDI, tepenin sahibi pozisyonunda. 342,467 milyon dolar piyasa pahasına sahip olan ORDI, aktüel olarak 16,31 dolardan süreç görüyor. nihayet bir günlük süreç hacmi 197,88 milyon dolar olan ORDI, BRC-20 furyası nı ayakta tutan esas token halinde tanımlanıyor.

İkinci sırada gelen VMPX ise aktüel olarak 0,17 dolar bedelinde. 18,84 milyon dolar piyasa kıymetine sahip olan VMPX, borsa listelenmeleriyle isminden Laf ettirmeye devam ediyor. Şimdi fiyatlamamış BRC-20 token’larını odağına Meydan kripto yatırımcısı, VMPX’i dikkatle takip etmeye devam ediyor.

PEPE’yi ele aldığımızda ise, 15 milyon dolar piyasa kıymeti ile üçüncü sırada yer alıyor. 0,36 dolardan Müşteri bulan PEPE, BRC-20 token’ları ortasındaki en hareketli kripto Nakit pozisyonunda. Lansmanından bu vakitte kadar yüzde 7.000 değer kazanan PEPE, bu yükselişten sonra kripto bölümü hakkında bilgi sahibi olmayan insanlarada kendisini tanıtabildi.

PEPE ve ORDI’nin öncülüğünde devam eden BRC-20 trendi, hala daha yüksek hacimde seyrediyor. Toplumsal medya rüzgarını da gerisine Meydan BRC-20 token’ları, dışarıdan yatırımcı çekme konusunda da başarılı bir performans gösteriyor. Pek Fazla yatırımcının ilgiyle takip ettiği BRC-20 token’larında Özellikle PEPE ve ORDI, birçok bilgiye bakılarak yakından inceleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir