parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. İtalya’dan ChatGPT Hamlesi

İtalya’dan ChatGPT Hamlesi

admin admin -
18 0

OpenAI’ın geliştirdiği ChatGPT, İtalya’daki düzenleyiciye yanıt verdikten sonra uygulama yine aktive edildi.

OpenAI, İtalya’daki kullanıcıların yaşlarını doğrulamak için bir araç sunacağını söyledi. AB kullanıcılarına ferdî dataların kullanımına itiraz etmeleri için yeni bir form sunulacak.

İtalya, Düzenleyici Netlikler Sağlandıktan Sonra ChatGPT’yi Geri Açtı

ChatGPT’nin üreticisi OpenAI’nin İtalya’nın data müdafaa otoritesi tarafından gündeme getirilen meseleleri ele almasının akabinde İtalya’da tekrar etkinleştirildi.

Geçen ay Garante, ChatGPT‘nin chatbot’u eğitmek için şahsî bilgilerin Aka çapta toplanmasını ve depolanmasını haklı gösterecek rastgele bir yasal desteği olmadığını söyledi.

İtalya düzenleyicisi, geçtiğimiz aylarda şahsî dataların korunması kapsamında ChatGPT’yi askıya almıştı. Bu gelişmenin akabinde düzenleyiciye Cevap veren OpenAI, ülkede Gerekli koşulları sağlamayı kabul etti ve ChatGPT ülkede tekrar etkinleştirildi.

Düzenleyici Kuruluş Garante, sohbet robotunun ülkede tekrar faaliyete geçmesine müsaade Eda konusundaki telaşlarını gidermek için OpenAI‘e Pazar gününe kadar bir müddet vermişti.

Garante ayrıyeten OpenAI’yi 13 yaşında yahut daha Aka olması gereken ChatGPT kullanıcılarının yaşını Denetim etmemekle suçlamıştı. OpenAI, İtalya’daki kullanıcıların kayıt olduktan sonra yaşlarını doğrulamak için bir araç sunacağını söyledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir