parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. Hong Kong, Kripto Firmalarına Yardımcı Olmayı Amaçlıyor

Hong Kong, Kripto Firmalarına Yardımcı Olmayı Amaçlıyor

admin admin -
17 0

Hong Kong, kripto merkezi olma uğraşının bir kesimi olarak bankaları, lisanslı sanal varlık firmalarına hizmet sağlamaya çağırdı.

Hong Kong Nakit Otoritesi, Perşembe günü geç saatlerde İcra Şurası reis Yardımcısı Arthur Yuen tarafından imzalanan bir genelgede, bankaların düzenlenmiş sanal varlık işletmelerini kentteki banka hesaplarına olan legal gereksinimleri ile desteklemeleri gerektiğini söyledi.

Sektörü Desteklemek İçin özel Gruplar Oluşturulacak

Hong Kong Nakit Otoritesi tarafından yapılan açıklamada, kredi verenlere yeni sanayileri Geri çeviren toptan riskten arındırma yaklaşımından kaçınmak ismine, çalışanı eğitmeleri ve dijital varlık bölümünü desteklemek için Özel takımlar oluşturmaları emredildi.

Küresel çapta kripto şirketlerinin karşılaştığı en Aka zorluklardan biri, piyasa çöküşü ve FTX iflası üzere problemlerin akabinde dal hakkında giderek daha kuşkucu hale gelmeleri oldu. Kripto dostu Signature Bank ve Silvergate Capital Corp.’un bu yılki ABD bankacılık krizinde çökmesi, şirketler için Aka bir vuruş oldu ve kesimi alternatif ödeme kanalları için keşif yapmaya zorladı.

Uzun bir mühlet devam eden karmaşa, ABD’nin kripto sanayisi üzerindeki düzenleyici baskıyı artırmasına ve bundan kaynaklanan likidite riskleri hakkında ihtarlarda bulunmasına yol açtı.

Giderek artan sayıda sanal varlık işletmesi, ABD iktisadından çıkış yapmayı düşünürken, öteki projeler de ABD dışında genişlemeyi planlıyor. Buna karşılık Hong Kong, perakende yatırımcıların 1 Haziran’da kripto platformları için yeni bir düzenleme ile Bitcoin ve Ethereum üzere kripto varlıkların ticaretini yapmasına müsaade verecek.

Bununla birlikte, Bank of Communications, Bank of China ve Shanghai Pudong Developement Bank, Mahallî kripto firmalarına bankacılık hizmetleri sunmaya başladı.

Hong Kong’un en Aka sanal bankası ZA Bank ise lisanslı borsalar üzerinden token-fiat Nakit ünitesi dönüşümleri sunmayı planlıyor.

İcra Konseyi reis Yardımcısı Arthur Yuen ayrıyeten, Hong Kong Nakit Otoritesi ile Menkul Değerler ve Vadeli Süreçler Komisyonu’nun kredi verenler ve sanal varlık platformlarının hesap açma ve öbür faydalı bilgiler hakkında görüş alışverişinde bulunmaları için 28 Nisan’da bir toplantıya mesken sahipliği yapacağını söyledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir