Rusya, Kripto Konusunda Kararlı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Nis 28, 2023 Yorum Yok

Rusya, memleketler arası alanda kripto kullanımı için Gerekli prosedürleri yürütecek özel bir komite oluşturuyor.

Geçtiğimiz günlerde Rusya Merkez Bankası Lideri Elvira Nabiullina, Hariç ödemeler ve milletlerarası alanda kripto kullanımına yeşil Fer yakmıştı. Uralpolit’e göre, Rusya, memleketler arası alanda kripto para ünitelerinin kullanımına ait Özel bir komite oluşturacak.

Rusya, Milletlerarası Alanda Kripto Paralara Odaklandı

Daha Evvel bu alanda deneysel çalışmalar ile ilerleyen Rusya, çalışmalarını bir adım öteye taşımakta kararlı. Rusya, oluşturacağı Özel komiteye, kripto para ünitelerinin memleketler arası arenada kullanımını devredecek. Komite, Gerekli izinlerden ve kullanım hallerinden Mesul olacak.

Ülkenin Hariç iktisat alanında kripto Nakit ünitelerine yanaşması, ülke hükümetinin aldığı Türlü planların bir kesimi olarak öne çıkıyor. Bu atakla birlikte, daha süratli ve daha kolay süreçlerin gerçekleştirilmesi amaçlanıyor.

Tüm bu süreçlere Karşın hükümet, ülkedeki insanların dijital varlıklara yönelmesine sıcak bakmıyor. Maliye Bakan Yardımcısı Alexei Moiseev, Rusların kripto Nakit ünitelerine yatırım yapmasını önermedi. Moiseev’e nazaran, kripto yatırımları Ruslar için risk teşkil ediyor.

Uluslararası arenada kripto paraların kullanımına yönelik Yasa değişiklikleri hükümet içerisinde tartışılırken, yeni oluşturulacak komitenin Bina taşları da belirleniyor.

Özel komitede, Merkez Bankası’ndan ve kolluk kuvvetlerinden uzmanlar yer alacak. Deneysel kullanım için de Özel bir yasal rejim getirilecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir