HindistLahza MerKere Bankası CBDC Testlerine Başlıyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Eki 31, 2022 Yorum Yok

HindistLahza MerKere Bankası yaptığı nihayet açıklamaya nazaran kişisel kullanıcılar için de gerçekleştireceği toptLahza CBDC testine 1 Kasım’da başlamayı planlıyor.

Blockchain sektörünŞöhret gelişmesitle CBDC’lerin (Central Bank Digital Currency) birFazla ülkede lisanlandırılması kaçınılmaz hale geldi. CBDC’lerin merkezi finansla entegre olacBeyaz halde çalışmasını amaçlayLahza hükümetler bu alanda çalışmalarını hızlandırıyor. Bu bağlamda da bir adım da Hindistan’dLahza geldi.

HindistLahza CBDC Testlerine Başlıyor

HindistLahza MerKere Bankası CBDC testleri hakkında yaptığı açıklamada toptLahza dijital rupi için kullanım durumunun, süreç maliyetlerini azaltacağındLahza devlet taşınır değerlerinde ikincVilayet piYasa süreçlerinin ödenmesi olduğunu söyledi.

Pilot uygulamaya katılması için Hindistan’da önde gelen dokuz banka belirlendi. Bunlar State Bank of India, Bank of Baroda, Union Bank of India, HDFC Bank, ICICI Bank, KotBeyaz Mahindra Bank, Yes Bank, IDFC First Bank ve HSBC olarBeyaz kararlaştırıldı.

HindistLahza MerKere Bankası (RBI), perakende sürümünŞöhret bir pilot uygulamasının, müşteriler ve satıcılardLahza oluşLahza kapalı kullanıcı kümelerindeki makul pozisyonlarda bir ay içinde piyasaya sürülmesinin planlandığını aktardı.

RBI, mevzuyla alakalı bu ayın başında 50 sayfalık tanıtım konsept notu yayınlamıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir