HBAR Coin Nedir?

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Kas 21, 2022 Yorum Yok

Hedera Hashgraph, dijital dünyada kullanıcıların istekleri üzerine tasarlanmış merkeziyetsiz bir kripto Nakit ağıdır. HBAR, bu ağın token’ı olarak kullanılmaktadır.

Hedera Hashgraph Nedir, Nasıl Çalışır?

Bitcoin ve Ethereum’a emsal fonksiyonlar sunan Hedera Hashgraph, merkeziyetsiz bir ağdır. Lakin yapısal olarak Bitcoin ve Ethereum’dan farklılık göstermektedir. Klasik blokzincir yapılarını yeni jenerasyon tahlillere dönüştürmeyi amaçlamaktadır. Dağıtılmış Aleni defterini blokzincirleri yerine Hasgraph teknolojisine uygular.

Hedera Hashgraph, toplu süreçleri ağa bloklar halinde eklememektedir. Bunun yerine süreçleri Biricik tek eklemeden Evvel Vakit sırasını ve geçerliliğini doğrulamak için “gossip about gossip” isimli bir protokol kullanır.

Hedera Hashgraph, hem kişisel geliştiricilerin hem de girişimcilerin işine yarayacak Müsait tahliller sunmaktadır. Alışılan blokzincir yapıların ötesine geçen Hedera Hashgraph, performansı düşük, istikrarsız sistemleri ortadan kaldırır. Ayrıyeten Hedera Hashgraph, eskimiş blockchain tabanlı platformların karşılaştığı meseleleri aşmayı hedeflemektedir.

Hashgraph tabanlı bir ağa sahip olması, Aleni bir defter uygulaması ve kripto parayı desteklemesi ile blokzincirlere pratik bir alternatif sunmaktadır. Blokzincirlere alternatif olan Hedera Hashgraph, öteki zincirlere kıyasla Değerli avantajlar bulundurmaktadır. Bunlara, madenciliğin olmaması bir örnektir. Madenciliğin olmaması, teknolojinin uygulanmasında çevresel tesirin Değerli ölçüde azalmasını ve süreç maliyetlerinin de daha düşük olmasını sağlamaktadır.

Saniyede 10 binin üzerinde kripto Nakit sürecini, süreç başına yaklaşık 0,0001 masraf ile gerçekleştirebileceği tez edilmektedir. Hashgraph algoritması, üçüncü nesil dağıtık defter teknolojisi (DLT) olarak tanımlanmaktadır. Ağın, süreçlerin tamamlanmasında ve blockchain’den Fazla daha süratli ve tesirli formda çalışmasına İmkan sunmaktadır. Ayrıyeten Hedera Hashgraph, süreçlerin üç ile beş saniye ortasında tamamlanacağını belirtmekte.

Hedera Hashgraph Ağı İnançlı Mi?

Hedera Hashgraph, ağın güvenliğini sağlamak ismine, Hashgraph Consensus isminde bir algoritma kullanmaktadır. Hasgraph’de bulunan Yönetim kurulu, nizamlı biçimde değişen 39 adet tertipten oluşmaktadır. Bu kurul, Hedera Hashgraph kod yapısında yapılacak değişiklikler ve yeni kararlar hakkında oylama yapar ve herkese Aleni ağdaki düğümlerin (node) çalıştırılmasından sorumludur.

Hisse ispatı algoritması, kullanıcıalrın ağın bütünlüğünü müdafaaları için varlıklarını stake etmelerini sağlamaktadır. Kimi bilgilerin Noksan olması durumunda bile, süreçler hakikat biçimde tamamlanır. Bunun sebebi, Hedera Hashgraph’ın, Emniyet alt yapısında sekronize çalışmayan Bizans yanılgı toleransı algoritması tercih etmesidir.

HBAR Coin Nedir?

Hedera Hashgraph’ın Mahallî kripto Nakit ünitesi HBAR Coin’dir. HBAR, merkeziyetsiz uygulamaları geliştirmek, bireyler ortasındaki ödeme modellerini oluşturmak ve ağın güvenliğini üst düzeye taşımayı amaçlamaktadır. Hedera Hashgraph Protokolü’nün başlangıç evresinde, Ağustos 2018 prestijiyle düzenlenen ICO sayesinde finansman sağlanmıştır.

2019 yılının Eylül ayında mainnet faaliyete geçmiştir. Platformun Mahallî tokeni HBAR Coin, ICO sürecinde yatırımcılara Müsait fiyatla sunulmuştur. HBAR Coin hem genel hedefli bir kripto Nakit ünitesi hem de ağın hizmet token’ıdır. Ağda süreç fiyatlarını ödemek için kullanılmaktadır.

Ayrıca HBAR Coin, protokoldeki akıllı kontrat, belge saklama ve nizamlı süreç üzere hizmetler için kullanılmaktadır. HBAR Coin kullanıcıları tıpkı vakitte, token’larını stake ederek ağın güvenliğini sağlamaya Yardımcı olmaktadır.

HBAR Coin Nereden Alınır?

Hedera Hashgraph ağı daha Çok kullanıcı edindikçe ve daha Çok süreç yapıldıkça HBAR Coin bedelinin artması beklenmektedir. HBAR Coin satın almak isteyen yatırımcılar için, süreç hacmine sahip kripto Nakit borsalarına Binance, PayBito, Upbit, Mandala Exchange ve OKEx olarak Örnek verilebilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir