Haftanın Popüler Altcoin’leri (KAVA, STX, FTM Fiyat Analizi)

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 14, 2023 Yorum Yok

Kripto Nakit piyasaları güç bir haftayı geride bıraktı lakin piyasaya yönelik Olumsuz gelişmeler gündemdeki yerini müdafaaya devam ediyor. Silikon Vadisi Bankası’nın iflası yeni haftanın birinci günü piyasaları Olumsuz etkilemişti. Lakin Bitcoin’in nihayet 24 saatte yaşadığı %8,64’lük artışla Birlikte altcoin’ler de toparlanmaya başladı.

Haftanın öne çıkan kripto varlıkları ortasında Kava, Stacks ve Fantom bulunuyor. Pekala bu varlıklar bu hafta neden yükseldi, yükselişlerine devam edecekler mi?

Kava (KAVA)

Kava, yaşadığı File faaliyetleri sonrası yükseliş ivmesi kaydeden varlıklar ortasında yer aldı. Kava, kısa bir müddet Evvel token fiyatında yükseliş tetikleyicisi vazifesi gören doğrulayıcı teşviklerini açıkladı. Doğrulayıcı teşviklerinin açıklanmasının akabinde daha Çok doğrulayıcı node’larını Kava blockchain üzerinde çalıştırmaya başladı. Kava ayrıyeten doğrulayıcılarını bulut altyapılarını Amazon Web Service ve Google Cloud’dan merkeziyetsiz bir bulut bilgi süreç platformu olan Akash’a taşımaya teşvik etti. Bu atağın bir modülü olarak Akash, Kava’da merkeziyetsiz yapıyı desteklemek ismine Kava Strategic Vault’a, 1 milyon dolar taahhüt etti.

Bu atılımlar ve doğrulayıcı teşvikleri de muhtemelen KAVA’daki kullanıcıları motive ederek File aktifliğinin artmasına yol açtı. Kava fiyatı geçtiğimiz ay Coinbase listeleme haberi ile başladığı yükselişine geliştirme aktiflikleri ile Bir arada dayanak vermiş oldu.

Son 24 saatte yaşadığı %5,46’lık yükselişle 1.09 dolar düzeyinde yer Meydan KAVA için takip edilecek birinci direnç düzeyi 1.10 dolar bölgesinde bulunuyor. 1.10 dolar bölgesinin aşılması halinde takip edilecek diğer direnç noktası ise 1.28 dolar düzeyinde yer alıyor. mümkün bir düşüş senaryosunda ise Kava fiyatında takip edilecek dayanak düzeyleri 99 cent ve 90 cent olarak karşımıza çıkıyor.

Kava, File etkinliğinden kaynaklanan kazanımları sürdürmesi durumunda izlenmeye paha. genel piyasanın düşüş eğilimiyle karşı karşıya kalması durumunda Kava, yatırımcıların kar elde etme mümkünlüğü nedeniyle satış baskısı yaşama riskini de koruyor.

Stacks (STX)

Stacks, klâsik finans ile merkezi olmayan finans ortasındaki boşluğu doldurmaya yönelik eşsiz yaklaşımı nedeniyle blockchain meraklıları ortasında popülerlik kazandı. nihayet vakitlerde Bitcoin Ordinals ile gündeme gelen Stacks, bu akımdan faydalanan proje olarak ön plana çıktı. Stacks blockchain ağında başlatılan Bitcoin tabanlı NFT projesi Ordinals, geçen haftalarda Stacks fiyatına %120 oranında değer kazandırdı. Binance’in birkaç gün Evvel Stacks/TRY süreç çiftini de listelemesinin akabinde varlığa olan İlgi uygundan uyguna artmaya başladı ve Stack nihayet bir haftanın en tanınan kripto varlıkları ortasına girdi.

Bununla Birlikte varlığa olan bu talep artışı, kısa mühlet Evvel teknik incelemeleri yayımlanan ve Bitcoin ağını daha fonksiyonel bir akıllı kontrat alanı haline getirme projelerine de dayandırılabilir. İki teknik incelemeden oluşan bu projelerden birincisi itimada dayalı olmayan iki taraflı Bitcoin sabitleme sistemi ismi verilen sBTC. Öteki ise Tekrar inanca dayalı olmayan Bitcoin sabitleme Nakamoto teknik incelemesi.

Peki nihayet 24 saatte yaşadığı %7’nin üzerinde artışla 78 cent düzeyinde fiyatlanan Stacks için hangi düzeyleri takip etmeliyiz?

Stacks fiyatının yükselmeye devam ettiği takdirde karşılaşacağı birinci direnç noktası 84 cent bölgesinde yer alıyor. Stacks fiyatının bu direnç bölgesini aşması durumunda 1 dolara gitmeden Evvel karşılaşacağı Öbür bir direnç bölgesi bulunuyor. Bu direnç bölgesi de 90 cent civarında yer alıyor. Şayet Stacks fiyatı 84 ve 90 cent’lik direnç düzeylerini aşmayı başarırsa 1 dolar fiyatı Fazla da Irak gözükmüyor. mümkün bir düşüş senaryosunda ise Stacks yatırımcılarının takip etmesi gereken takviye düzeyleri 71 cent ve 65 cent bölgesinde yer alıyor.

Fantom (FTM)

DAG tabanlı bir akıllı kontrat platformu olan Fantom’un en Temel gayesi halka Aleni dağıtılmış defter teknolojilerinin ölçeklenebilirlik problemlerine tahlil getirebilmektir. Tanınan kripto varlık nihayet bir hafta içerisinde dikkatleri üzerine çeken bir öbür varlık olarak karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde yaşadığı yükselişi devam ettiren Fantom, nihayet 24 saatte %8,82’nin üstünde artış kaydetti. Fantom fiyatının piyasanın yükseliş tesiriyle Bir arada devinim ettiğini söyleyebiliriz lakin bunun yanında projenin KuCoin Wallet ile yaptığı entegrasyon da fiyat artışında Kıymetli bir role sahip.

KuCoin Wallet ve Fantom geçtiğimiz hafta içerisinde DeFi ekosistemini genişletmek için resmi olarak entegre olduklarını duyurdu. Bu entegrasyon her iki ekosistem niye de yeni bir başlangıç olabilir. Bu entegrasyonun, KuCoin Wallet aracılığıyla bütün Fantom Mahallî varlıklarına kolay bir erişim sunarak kullanıcı tecrübesinde ihtilal yaratması bekleniyor. KuCoin Wallet ile Fantom ortasındaki entegrasyon; kullanıcıların, KuCoin Wallet’ta halihazırda listelenmiş olan Fazla sayıda Fantom proje tokenine ek olarak bütün Fantom Mahallî varlıklarına kolay bir formda erişebilmelerini sağlayacak.

Son 24 saatte yaşadığı %8’lik artışın akabinde 41 cent düzeyinde fiyatlanan Fantom, yükselişine devam ettiği takdirde izlenecek direnç noktaları 44 ve 47 cent bölgesinde bulunuyor. mümkün bir düşüş senaryosunda ise 40 cent ve 37 cent takviye düzeyleri gündemde olabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir