Google Cloud, Polygon zkEVM’yi Optimize Edecek

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Nis 28, 2023 Yorum Yok

Polygon Labs ve Google Cloud, Ethereum ölçeklendirme protokolünün altyapısının ve geliştirici araçlarının güzelleştirilmesi ve benimsenmesini sağlamak için bir ortaya gelecek. 

Polygon PoS (proof-of-stake), Polygon zkEVM ve Polygon Supernets iç olmak üzere Polygon’un Temel protokolleri, Google Cloud’un çerçevesi ve geliştirici araçlarının sağlanmasından yararlanacak. Paydaşlık, Polygon üzerinde Web3 eserleri ve merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak, başlatmak ve büyütmek için geliştirici entegrasyonunu kolaylaştırmayı amaçlıyor.

İşlemler, Daha Süratli ve Daha Ucuz Olacak

Google Cloud’un ekosistemle iştirakinin Polygon’un sıfır bilgi gelişimini ilerletmesi bekleniyor. 

Polygon zkEVM’nin sıfır bilgi ispatlarının Google Cloud üzerinde test edilmesinin, var altyapıya kıyasla daha süratli ve daha ucuz süreçler ile sonuçlandığı bildirildi. Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ölçeklendirme tahlili olan Polygon zkEVM beta, Mart 2023’te anne ağa sunuldu. zkEVM beta sayesinde File üzerindeki süreç maliyetleri düşerken, akıllı mukavele dağıtımlarının randımanı arttı. 

Google Cloud’un Blockchain Node Engine’i, Polygon ekosistemi tarafından Özel blok zinciri düğümlerinin edinilmesi, bakımı ve işletilmesi üzere Vakit Meydan süreçlere ve maliyetli ek yüklere Yardımcı olmak için kullanılacak. Bu Özel entegrasyon, Polygon geliştiricilerinin Polygon PoS düğümlerini yapılandırma ve çalıştırma gereksinimini ortadan kaldırmayı amaçlıyor. 

Konu ile ilgili İzah yapan Polygon Labs lideri Ryan Wyatt, iştirak sayesinde protokolün ekosistemine sağlayacağı Fazla Çeşitli yararların altını çizdi. Wyatt yaptığı konuşmada şu tabirleri kullandı: “Bugün Google Cloud ile yapılan İlan oyun, tedarik zinciri idaresi ve DeFi alanlarındaki kullanım örneklerini Mümkün kılarak süreç hacmini artırmayı amaçlıyor.” 

Ortaklık ayrıyeten, Polygon ekosistemi geliştiricilerine, Web3 eserleri ve dApp’ler geliştiren şirketlere kapital kaynakları sağlayacak. Erken basamaktaki Polygon Ventures dayanaklı birtakım teşebbüsler de Google for Startups Cloud programından ve yeni başlatılan Web3’e Özel avantajlardan yararlanabilecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir