Genesis Davası için Alacaklı Komitesi Oluşturuldu

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Şub 04, 2023 Yorum Yok

Genesis Global‘in iflas davası için teminatsız alacaklıları temsil edecek yedi üyeli bir komite oluşturuldu.

Digital Currency Group’un (DCG) alt şirketi olan Genesis, sansasyonel bir biçimde Kısım 11 iflas müracaatında bulunmuştu. Geçtiğimiz aylarda Nakit çekme süreçlerini durduran Genesis, likidite azlığı ve borç yükü nedeniyle iflastan kaçamadı. DCG, alt şirketini kurtarmak için finansman arasa da başarısız oldu. Genesis iflas davasında, teminatsız alacaklıları temsil edecek bir komite oluşturuldu.

Genesis İflas Davası: Alacaklı Komitesi Hazır

Digital Currency Group’un (DCG) alt şirketi Genesis, iflas müracaatının akabinde hukukî süreçlerle karşı karşıya. Şirket, alacaklılar ve borç yükümlülükleriyle uğraş edecek.

Genesis Global‘in ABD’deki iflas davasında, teminatsız alacaklıları temsil etmek için bir komite oluşturuldu. Komite, yedi üyeli bir sisteme büründü.

Teminatsız alacaklılar komitesi, mahkeme esnasında alacaklılar için bir ses olacak. Geçtiğimiz gün yayınlanan evraka nazaran, komiteyi ABD Mütevelli Heyeti temsilcisi William Harrington atadı.

ABD Mütevelli Heyeti, ABD eşitlik Bakanlığı bünyesinde yer almasıyla ve iflas süreçlerinde hükümeti temsil etmesiyle ön plana çıkıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir