Gary Gensler Kripto Kurallarını Sıkılaştırabilir

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 24, 2023 Yorum Yok

ABD taşınır Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) kripto üzerindeki baskısını artırmaya devam ederken reis Gary Gensler kuralları sıkılaştırmak için görüşmeler yapıyor.

ABD taşınır Değerler ve Borsa Komisyonu (SEC) lideri Gary Gensler‘ın Birleşik Krallık ve Kanada ile kripto kurallarını sıkılaştırmak için görüşmeler yaptığı bildirildi.

Gary Gensler’ın Kripto Üzerindeki Baskısı Artıyor

SEC‘in kripto üzerindeki baskısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Bununla Birlikte SEC lideri Gary Gensler daha sıkı kuralların öbür ülkelerde de uygulanmasını istiyor. Bu bağlamda Gensler‘ın Kanada ve Birleşik Krallık’ta görüşmeler yaptığı öğrenildi.

Fox Business muhabiri Eleanor Terrett’e nazaran, Gary Gensler ve SEC grubu Kanada ve Birleşik Krallık’ta bu yetki alanlarında daha sert kripto kuralları hakkında başarılı bir formda görüşmeler gerçekleştirdi.Buna nazaran, İngiltere’deki finansal piyasaları düzenleyen Finansal Davranış Otoritesi (FCA), bu Önlem için bir İlan ile hazır.

Gary Gensler, kripto sanayisini ABD ile birebir biçimde düzenlemek ve sıkılaştırmak için Birleşik Krallık ve Kanadalı meslektaşlarıyla lobi yapıyor FCA önümüzdeki haftalarda kısıtlamaları sıkılaştırmaya ait bir İlan hazırlarken, Kanada esasen kapsamlı baskılar duyurdu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir